Autobus POTRĄCIŁ 5-letnią dziewczynkę jadącą hulajnogą!

2019-09-11 12:07 BL
Wypadek w Wacławicach. Ucierpiała pięcioletnia dziewczynka
Autor: KMP Przemyśl Wypadek w Wacławicach. Ucierpiała pięcioletnia dziewczynka

W Wacławicach w powiecie przemyskim doszło do groźnego wypadku z udziałem kursowego autobusu PKS. Duży pojazd potrącił pięcioletnią dziewczynkę jadącą hulajnogą.

Do wypadku doszło we wtorek około godziny 16.00 w Wacławicach w gminie Orły. To na jednej z tamtejszych dróg, autobus komunikacji publicznej PKS Przemyśl, podczas wyprzedzania grupki poruszających się poboczem dzieci, uderzył w pięcioletnią dziewczynkę jadącą hulajnogą.

Dziewczynka, mieszkanka powiatu przemyskiego, była co prawda pod opieką starszych dzieci, których wiek przekraczał 10 lat, jednak dziecka nie udało się upilnować. Według wstępnych ustaleń policji, pięciolatka najprawdopodobniej nagle nieuważnie skręciła, wjeżdżając wprost pod wyprzedzający ją, jadący w tym samym kierunku autobus. 56-letni kierowca pojazdu, starając się uniknąć tragedii, odbił w lewą stronę wjeżdżając na znajdujące się tam pola.

Na skutek zderzenia, dziewczynka doznała obrażeń głowy, miała złamany obojczyk i ogólne potłuczenia. Została przetransportowana karetką do szpitala. Dodajmy, że kierowcy, ani pasażerom autobusu nic poważnego się nie stało.

56-latek został przebadany policyjnym alkomatem. Był trzeźwy. Policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki dokonali oględzin miejsca wypadku, a także autobusu i hulajnogi. Ustalono również świadków zdarzenia, którzy będą przesłuchani. Aktualnie trwają czynności śledcze mające na celu wyjaśnienie dokładnych okoliczności tego zdarzenia.