Bądź piękna każdego dnia! Depilacja laserowa bez tajemnic

2019-09-16 7:30 Artykuł Sponsorowany
Depilacja laserowa Rzeszów
Autor: materiały partnera Depilacja laserowa Rzeszów

Plastry z woskiem, ostre maszynki, kremy, pianki i depilatory zna niemal każda kobieta. I na samą myśl o usuwaniu zbędnego owłosienia, włosy stają dęba. Takie metody odchodzą jednak do przeszłości, dzięki nowoczesnej depilacji laserowej. W Pracowni Wdzięku i Urody w Rzeszowie znają się na tym najlepiej w regionie!

Szybko, skutecznie i niemal bezboleśnie - laserowe usuwanie owłosienia to najlepszy sposób, by raz na zawsze pozbyć się zbędnych włosów. Choć laser brzmi groźnie, nie ma się czego obawiać. Depilacja laserem polega na wykorzystaniu energii światła lasera do uszkodzenia mieszka włosowego i komórek macierzystych odpowiadających za powstanie nowego włosa. W skórze poddanej zabiegowi energia świetlna zostaje zamieniona w energię cieplną. Ciepło dociera po włosie do mieszka włosowego i macierzy włosa, przegrzewa je, a tym samym niszczy uniemożliwiając ponowne wytworzenie włosa. Włos, który znajduje się w mieszku włosowym zostaje odłączony od cebulki włosa, a następnie w ciągu jednego do dwóch tygodni wypada w naturalny sposób - tłumaczy ekspert Katarzyna Miszewska z Pracowni Wdzięku i Urody w Rzeszowie.

Aby efekt był zadowalający zabieg depilacji laserowej należy powtórzyć minimum cztery razy, a to ze względu na to, że duża część owłosienia znajduje się w fazie "uśpienia" lub w fazie "przejściowej". Kolejne serie zabiegów pomogą całkowicie usunąć zbędne owłosienie.

Kluczowe jest odpowiednie przygotowanie

Depilacja laserowa to zabieg szybki i bezpieczny, ale aby ją wykonać skóra i włosy powinny spełniać kilka warunków. Na dwa tygodnie przez zabiegiem nie należy opalać partii ciała, które będziemy poddawać depilacji. Ograniczenie dotyczy to zarówno opalania na słońcu jak i w solarium. Włosy w miejscu depilacji laserowej nie powinny być poddawane depilacji woskiem lub pęsetą w okresie 10 dni przed zabiegiem. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest zażywanie leków lub środków światłouczulających, nowotwory i podatność na powstawanie bliznowców.

Z kolei dzień przed planowaną depilacją laserową należy dokładnie ogolić owłosienie, uważając przy tym, by się nie skaleczyć. A co po zabiegu?

Pracownia Wdzięku i Urody depilacja laserowa
Autor: materiały partnera Pracownia Wdzięku i Urody depilacja laserowa

Depilacja laserowa jest zabiegiem bezpiecznym i nie powoduje żadnych niebezpiecznych następstw. W niektórych przypadkach bezpośrednio po zabiegu może pojawić się delikatne zaczerwienienie skóry, które znika w ciągu kilku godzin po zabiegu. W tym okresie nie należy stosować w miejscu depilacji agresywnych kosmetyków oraz korzystać sauny lub gorących kąpieli. Po wykonanym zabiegu należy bezwzględnie unikać opalania depilowanych partii ciała przez okres dwóch tygodni. Ograniczenie to dotyczy zarówno bezpośredniej ekspozycji na światło słoneczne jak i opalania w solarium. Dodatkowo w celu lepszej ochrony przed światłem słonecznym można stosować odpowiednie kremy z filtrem przeciwsłonecznym.

Primelase - nowoczesny laser diodowy

W Pracowni Wdzięku i Urody owłosienie usuwane jest przy pomocy najnowszego medycznego lasera diodowego Primelase o długości fali 755 nm. Jego zdecydowanym atutem jest skuteczna depilacja jasnych włosów.

Depilacja laserem diodowym
Autor: materiały partnera Depilacja laserem diodowym

Primelase to:

  • Najmocniejszy laser diodowy
  • Skuteczny dla jasnych włosów
  • Praktycznie bezbolesny
  • Najszybszy laser diodowy
  • Jedyny laser diodowy o długości fali 755 nm

Dzięki szybkiej głowicy zabiegowej generującej nawet 3 impulsy na sekundę, zabiegi depilacji wykonywane są błyskawicznie. I tak depilacja pach zajmuje około 2 minuty, a łydek około 15 minut. Głowica zabiegowa posiada wydajny system chłodzenia zapewniający jej temperaturę poniżej 6˚C podczas całego zabiegu.

Depilacja laserowa w Rzeszowie

Zabiegi depilacji laserowej warto wykonać w sprawdzonym miejscu, które posiada zespół specjalistów, profesjonalny sprzęt i dobre opinie. Na Podkarpaciu liderem w swoim fachu jest Pracownia Wdzięku i Urody w Rzeszowie, gdzie zabiegi depilacji laserowej wykonywane są nieprzerwanie od 2012 roku.

Duża wiedza, doświadczenie i najnowocześniejszy laser diodowy Primelase to gwarancja skutecznego i komfortowego zabiegu.

Więcej szczegółów znajdziesz na stronie internetowej Pracowni Wdzięku i Urody.
Pracownia Wdzięku i Urody
Aleja Rejtana 20a
3-cie piętro
35-310 Rzeszów
tel. 692 468 296

Artykuł Sponsorowany