Bezczelna kradzież z klasztoru. Ukradł portfel i przedmioty sakralne

i

Autor: KPP Leżajsk Bezczelna kradzież z klasztoru. Ukradł portfel i przedmioty sakralne

Szok w Leżajsku

Bezczelna kradzież z klasztoru. Ukradł portfel i przedmioty sakralne

2023-02-17 12:49

Do bulwersującej kradzieży doszło w zakrystii klasztoru oo. Bernardynów w Leżajsku. 40-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego miał ukraść portfel z dokumentami i pieniędzmi oraz pozłacany kielich mszalny, patenę i bieliznę kielichową.

Kobieta pracująca w bazylice w Leżajsku złożyła zawiadomienie o kradzieży portfela początkiem lutego 2023. Do kradzieży miało dojść w zakrystii. Oprócz dokumentów i karty bankomatowej, w portfelu znajdowały się również pieniądze w kwocie 100 zł. Niedługo po tym, okazało się, że oprócz portfela, skradzione zostały również: pozłacany kielich, patena oraz bielizna kielichowa, których wartość wyceniono na kwotę 2000 zł. To jednak nie wszystko. Złodziej przy użyciu skradzionej karty, podjął dziewięć prób wybrania pieniędzy z bankomatu, sześć razy mu się to udało! W ten sposób z konta kobiety zniknęło 6000 zł.

- Pracujący nad tą sprawą policjanci ustalili tożsamość sprawcy. Okazał się nim 40-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie usłyszał zarzuty. Przyznał się do zarzucanych mu czynów, a także złożył obszerne wyjaśnienia. Funkcjonariusze odzyskali skradziony kielich, patenę oraz bieliznę kielichową, które po wykonaniu wszystkich czynności, wrócą do bazyliki - informuje KPP Leżajsk.

O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

Kolejki po pączki w Rzeszowie
Sonda
Czy byłeś/aś kiedykolwiek świadkiem kradzieży?