Awantura byłych współlokatorów. 23-latek chwycił za siekierę! Groza w Leżajsku

i

Autor: klimkin/Pixabay.com Awantura byłych współlokatorów. 23-latek chwycił za siekierę! Groza w Leżajsku

Co tam się wydarzyło?

Awantura byłych współlokatorów. 23-latek chwycił za siekierę! Groza w Leżajsku

2023-02-03 9:46

Do tych groźnych zdarzeń doszło w jednym z domów na terenie Leżajska. 23-latek groził pozbawieniem życia swojemu byłemu współlokatorowi! To jednak nie wszystko, zażądał od niego pieniędzy lub telefonu komórkowego. Teraz grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolnośći.

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu w jednym z domów w Leżajsku. Chodzi o awanturę dwóch byłych współlokatorów.

Jak ustalili policjanci, podczas spotkania dwóch mężczyzn, w domu, który wcześniej wspólnie wynajmowali, doszło do awantury, podczas której jeden z nich chwycił za siekierę i zagroził śmiercią 20-latkowi! Dodatkowo zażądał 500 zł lub telefonu komórkowego. 20-latek wybiegł z domu, a o całym zajściu powiadomił policjantów.

- Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie, wykonali oględziny, a także przesłuchali świadków. Jeszcze tego samego dnia, policjanci kryminalni leżajskiej komendy zatrzymali 23-letniego mieszkańca Giedlarowej. W momencie zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy - przekazuje KPP Leżajsk.

Następnie 23-latkowi zostały przedstawione zarzuty, a później został przesłuchany w charakterze podejrzanego. Zebrane w sprawie materiały policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej w Leżajsku. Na ich podstawie Sąd Rejonowy w Leżajsku, na wniosek prokuratora, zastosował wobec 23-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.

Mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku.

Bez powodu skatował na śmierć dostawcę pieczywa. Prosił o niski wyrok
Sonda
Czujesz się bezpiecznie w swojej okolicy?