Bieszczady. Nagrał niedźwiedzia w lesie. Autostrada dla zwierząt z przewagą niedźwiedzi

i

Autor: bodsa / Pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Bieszczady. Nagrał niedźwiedzia w lesie. "Autostrada dla zwierząt z przewagą niedźwiedzi"

2021-04-06 11:17

Bieszczady. Kolejne niesamowite wideo opublikował Mariusz Nędzyński. Leśnik nagrał film, na którym można zaobserwować sporo dzikich zwierząt, m.in. niedźwiedzie! Internauci śmieją się, że droga, którą nagrał bieszczadnik, to istna "autostrada". Faktycznie, na filmie można zobaczyć przekrój wielu dzikich zwierząt. Nagrania leśnika nigdy nie rozczarowują, tak jest i tym razem! To zdecydowanie warto dziś zobaczyć!

Bieszczady. Nagrał niedźwiedzia

To dopiero nagranie! Mariusz Nędzyński jest podleśniczym w Nadleśnictwie Stuposiany. W internecie znany jest głównie ze swoich niesamowitych nagrań, które publikuje na Youtube. Na jego kanale zobaczycie wędrówki po Bieszczadach oraz spotkania ze zwierzętami zamieszkującymi bieszczadzkie lasy. Na jednym z ostatnich nagrań widać istną... autostradę dla zwierząt! Leśnik ustawił kamerę i pozostawił na kilka dni. Nagrał sporo dzikich zwierząt, między innymi niedźwiedzia.

Zobacz też: Spotkał niedźwiedzią mamę z trójką młodych w Bieszczadach i WSZYSTKO NAGRAŁ! Zobacz niesamowite nagranie

Jak zwykle, na film żywo zareagowali internauci: "Ruch jak na Marszałkowskiej. Przedświąteczna krzątanina", "To chyba jest zwierzętosrada?", "Autostrada dla zwierząt z przewagą niedźwiedzi 🐻🐻", "Prawdziwa miśkostrada.", "Raj dla oczu. I są moje ulubione borsuki. Dziękuję!", "Niedźwiedzi szlak, jeden miś wyjątkowo wielki 🐻👍" Tego zdecydowanie nie można przegapić, to nagranie to hit. Zobaczcie sami.

Zobacz wideo: Przedświąteczny tydzień w wielkim lesie:

Co zrobić, gdy spotkasz niedźwiedzia? Radzi Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska:

  • Zachowaj spokój i nie panikuj.
  • Nie zbliżaj się do niedźwiedzia.
  • Jeżeli niedźwiedź nie jest świadomy twojej obecności, wycofaj się cicho i powoli, gdy nie będzie patrzył w twoją stronę. Obserwuj go i nie krzycz, ponieważ w ten sposób możesz go zaskoczyć i sprowokować do ataku.
  • Jeśli spotkasz młodego ciekawskiego niedźwiedzia, pamiętaj, że jego matka prawdopodobne jest w pobliżu. Zawróć i opuść miejsce drogą, którą przyszedłeś.
  • Podczas bliskiego spotkania nie patrz drapieżnikowi w oczy (dla zwierząt to sygnał agresji). Jeśli niedźwiedź się zbliża, pozostań na swoim miejscu i odzywaj się spokojnym głosem.
  • Jeśli się zatrzyma - zwiększ dystans wycofując się powoli. Postaraj się zejść mu z drogi. Być może tylko tego oczekuje.
  • Jeżeli zwierzę zostało sprowokowane, przypuszczalnie jest to samica z młodymi, bądź niedźwiedź w pobliżu padliny. Zapewne nie zdążył skryć się w bezpiecznym miejscu, bo pojawiłeś się nagle lub obudziłeś go z zimowego snu. Rozdrażniony niedźwiedź może zaatakować, jednak zwykle jest to pozorowany atak. Powinieneś jak najszybciej zasygnalizować mu swoje pokojowe intencje. Mów głośno, nie rób żadnych gwałtownych gestów. Opuść miejsce spokojnie, nigdy nie biegnij! Szarżujący niedźwiedź często chce tylko przestraszyć intruza, wycofa się zanim dojdzie do bezpośredniego kontaktu. Fizyczne ataki są rzadkością.
  • Gdy widzisz, że dojdzie do bezpośredniego ataku, postaraj się odwrócić uwagę niedźwiedzia, kładąc przed sobą jakiś przedmiot (plecak, kurtkę, coś znacznego).
  • W przypadku, kiedy to nie pomoże połóż się na brzuchu, lekko rozchyl nogi, palce spleć za głową. W tej pozycji osłonisz głowę i kark. Jeśli masz plecak, zabezpieczy on Twoje plecy.
  • Połóż ręce na szyi i chroń głowę - przy fizycznym kontakcie niedźwiedź często atakuje twarz. Przylegając brzuchem do ziemi lub przyjmując pozycję embrionalną, ochronisz narządy wewnętrzne. Udawaj, że jesteś martwy. Zachowuj się biernie jak to tylko możliwe, dzięki temu będziesz wyglądał mniej groźnie. Gdy niedźwiedź uzna, że nie jesteś dla niego żadnym zagrożeniem, odejdzie. Kiedy atak ustanie, pozostań w pozycji leżącej i poczekaj aż niedźwiedź oddali się definitywnie.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE