MISIE

i

Autor: Nadleśnictwo Baligród Misie w Bieszczadach zasypiają nawet pod pierzyną ze śniegu

Bieszczadzkie niedźwiadki poszły spać! Antosia i Kostek zapadły w zimowy sen

2022-11-30 17:16

W normalnych warunkach niedźwiedzie zapadają w sen, gdy gwałtownie spadają temperatury, a las zaczyna pokrywać się śniegiem i trudniej o pożywienie, czyli mniej więcej od połowy listopada do połowy marca. Nadleśnictwo Baligród opublikowało film, z którego wynika, że bieszczadzkie misie ułożyły się już do snu!

Nadleśnictwo Baligród (woj. podkarpackie) na swoim profilu w mediach społecznościowych opublikowało film pokazujący jak bieszczadzki niedźwiedź próbuje wejść do gawry w drzewie, aby w bezpiecznym i ciepłym miejscu przezimować.

Misiowi szło to nieudolnie i ciepłej szczelinie w pniu drzewa zmieściła się tylko głowa. Jednak miś zasnął! Po kilku dniach leśnicy zauważyli że pod gawrą, do której nie zmieścił się jeden niedźwiadek, obok siebie pod pierzyną ze śniegu śpią już trzy niedźwiadki! To już ostatnia ich aktywność przed długim zimowym snem i niedźwiadki próbują znaleźć najlepsze miejsce aby przespać zimę. Nawet jeśli ma być to sen pod śnieżną pierzyną.

Nagranie zachwyciło internautów! "Piękny widok. Miłego zimowania i spania. Stary niedźwiedź mocno śpi... Tośka i Kostek"; "Miłych i spokojnych snów Misiaczki"; "Dobrego i mocnego snu aż do samiutkiej wiosny"; "Unikatowy dla mnie film. Nie sądziłam, że niedźwiedź się wciśnie do takiej wąskiej dziupli. Oczywiście jako ciekawostkę pokażę moim wszystkim wnukom, a na tym polu jestem bogata." - to tylko niektóre z nich. 

Do malutkiego pieska Dimy mikołaj przyszedł wcześniej
Sonda
Często jeździsz w Bieszczady?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE