"Ustawka" nastolatków

Bijatyka nastolatków pod szkołą w Przeworsku. Szkoła ukarała uczniów

2022-11-21 11:12

Nastolatki z przeworskiej szkoły im. Jana III Sobieskiego dały "popis" umawiając się na "ustawkę". Bijatykę uczniów oglądali licznie zgromadzeni koledzy i koleżanki. Nagrania trafiły do sieci. O sprawie została poinformowana policja, a szkoła nałożyła na uczniów kary.

Przypomnijmy, w poprzednim tygodniu informowaliśmy o tzw. "ustawce" uczniów szkoły średniej im. Jana III Sobieskiego w Przeworsku. Do walki stanęło czterech młodych chłopaków. Trzech piętnastolatków i jeden siedemnastolatek. Wokół bijących się chłopaków ustawiło się spore grono kolegów i koleżanek, którzy kibicowali, udzielali porad oraz przede wszystkim filmowali całe zajście. Nikt nie zechciał przerwać niebezpiecznej bójki. Na kilkuminutowym nagraniu słychać nie tylko wulgarne słownictwo i słowa zachęty: "Dawaj, dawaj"! "Na glebę go!". Jak nieoficjalnie ustaliliśmy, bójka pomiędzy młodymi ludźmi wywiązała się przez dziewczynę.

Wysłaliśmy pytania do Zespołu Szkół Zawodowych im. Króla Jana III Sobieskiego w Przeworsku, a w nich zapytaliśmy o to, czy przez placówkę zostały podjęte jakieś działania w związku z zajściem. Uczniowie zostali ukarani.

- Informacje o zdarzeniu dotarły do szkoły od osób, które obejrzały film na portalach społecznościowych. Natychmiast zostały podjęte działania wyjaśniające z uczniami oraz rodzicami. Uczniowie biorący udział w zdarzeniu zostali ukarani naganami wychowawców klas i pracami społecznymi na rzecz szkoły - przekazał Stanisław Mrugała dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. Króla Jana III Sobieskiego w Przeworsku.

- Szkoła regularnie organizuje spotkania w Ramach Szkolnego Programu Wychowawczo-Profilaktycznego. Po zdarzeniu odbyły się dodatkowe spotkania prewencyjne z przedstawicielami policji, w których wzięli udział uczniowie klas będący świadkami całego zdarzenia - dodał dyrektor.

Przeworsk. Wyjaśniają sprawę bójki

Sprawą zajęła się przeworska policja. Funkcjonariusze dotarli do kompromitujących nagrań, które uczniowie wrzucili do sieci.

- Policjanci z Wydziału Kryminalnego wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do jakiego doszło 2 listopada 2022 roku na ul. Okopowej w Przeworsku. Jak ustalili, w czasie przerwy lekcyjnej uczniowie szkoły ponadpodstawowej przy ul. I. Krasickiego opuścili teren szkoły i pomiędzy czterema nastolatkami doszło do szarpaniny. Na chwilę obecną w naszej komendzie prowadzone są czynności wyjaśniające pod nadzorem miejscowej prokuratury - informowała w rozmowie z "Super Expressem" Justyna Urban z Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku.

O sprawie została poinformowana również prokuratura.

- Prokurator Rejonowy w Przeworsku został poinformowany o wszczęciu dochodzenia dotyczącego udziału w bójce, do której doszło pod szkołą w Przeworsku. Brali w niej udział uczniowie pobliskiej placówki. Trzech z nich było niepełnoletnich, jeden ukończył siedemnaście lat. Prowadzone dochodzenie pozwoli odpowiedzieć na pytanie czy doszło do przestępstwa. Jeśli tak, to materiały dotyczące piętnastolatków trafią do Sądu Rodzinnego, a siedemnastolatkiem zajmie się prokuratura - informowała Marta Pętkowska z Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.

15-letnie dzieci na ustawce w Przeworsku. Nikt nie zareagował
Sonda
Czy nastolatkowie powinni ponieść karę za bójkę w szkole?

Czy moje dziecko ma problem z agresją? Jak reagować i gdzie szukać pomocy?

Posłuchaj rozmowy z ekspertem!

Listen to "Agresja u dzieci i młodzieży. Skąd się bierze i jak sobie z nią radzić? DROGOWSKAZY" on Spreaker.