Brutalne MORDERSTWO w Rzeszowie. Syn PODERŻNĄŁ gardło ojcu?! Został aresztowany

i

Autor: zdj. ilustr., Krzysztof Radzki CrissArt Photography

Brutalne MORDERSTWO w Rzeszowie. Syn PODERŻNĄŁ gardło ojcu?! Został aresztowany

2020-10-09 20:51

Rzeszów: Syn poderżnął gardło ojcu?! Brutalne morderstwo w stolicy Podkarpacia. 36-latek został aresztowany i usłyszał zarzuty. Czy to on stoi za zabójstwem swojego 57-letniego ojca? Jeśli tak, to grozi mu dożywocie. Dlaczego to zrobił? Co tam się stało?!

Rzeszów: Syn poderżnął gardło ojcu? Brutalne morderstwo

36-letni mieszkaniec Rzeszowa usłyszał zarzut zabójstwa swojego 57-letniego ojca. Zdaniem śledczych miał mu podciąć gardło. Podejrzany trafił w piątek, decyzją sądu, na trzy miesiące do aresztu. Grozi mu dożywocie.

Jak przekazał w piątek PAP szef Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów, prok. Wojciech Przybyło, sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci ofiary było wykrwawienie z powodu naruszenia tętnicy szyjnej. – Podejrzany zadał ranę ciętą w szyję ostrym, a nawet – według biegłego patomorfologa – bardzo ostrym narzędziem – wyjawił prokurator. Na chwilę obecną nie wiadomo dokładnie, co to za narzędzie.

W czasie przesłuchania podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył dość obszerne wyjaśnienia. Prokuratura na chwilę obecną, ze względu na dobro postępowania, nie ujawnia szczegółów. Prok. Przybyło wyjaśnił, że trwają m.in. przesłuchania świadków, w tym członków rodziny.

Rzeszów: Zabił ojca? Jaką karę poniesie?

Kodeks karny przewiduje za zabójstwo karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż osiem lat albo maksymalnie 25 lat lub dożywotnie więzienie.

Do zabójstwa doszło w czwartek we wczesnych godzinach popołudniowych. Policja otrzymała zgłoszenie o rannym mężczyźnie leżącym na klatce schodowej w jednym z bloków mieszkalnych przy ul. Krakowskiej w Rzeszowie. Lekarz stwierdził jego zgon.

Jak podaje policja, obrażenia mężczyzny wskazywały na możliwy udział osób trzecich. Policja zatrzymała wówczas 36-letniego syna zmarłego. Podejrzany mieszkał razem z rodzicami.

Źródło: PAP.

Super Raport 09.10 (Goście: Krzysztof Bosak - Konfederacja, Paweł Poncyljusz - KO oraz Joanna Sakowicz-Kostecka - była tenisistka)