Był zły na koleżankę, ZNISZCZYŁ szkolne ogrodzenie!

2019-09-12 13:18 BL
Szkolne ogrodzenie padło ofiarą rozzłoszczonego 21-latka
Autor: PhotoMIX-Company / Pixabay.com Szkolne ogrodzenie padło "ofiarą" rozzłoszczonego 21-latka

Młody mężczyzna uszkodził ogrodzenie Szkoły Podstawowej w miejscowości Nawsie w powiecie ropczycko-sędziszowskim. Jak się okazuje, miał dość nietypowe wytłumaczenie aktu wandalizmu. Miała nim być... złość na koleżankę.

Relacje damsko-męskie niejednokrotnie bywają mocno burzliwe. Konsekwencją jednej z nich w powiecie ropczycko-sędziszowskim było... zniszczenie ogrodzenia Szkoły Podstawowej w Nawsiu w gminie Wielopole Skrzyńskie.

Zgłoszenie o zajściu, do którego miało dojść w nocy z 8 na 9 września, dotarło do Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach w poniedziałkowe przedpołudnie. Zgłaszająca poinformowała oficera dyżurnego o uszkodzeniu bramy wjazdowej oraz furtki. Po przybyciu na miejsce, funkcjonariusze potwierdzili całą sytuację. Pokrzywdzona oszacowała straty na kilkaset złotych, a następnie złożyła wniosek o ściganie karne sprawcy.

Dzielnicowi dość szybko ustalili, kto mógł być odpowiedzialny za ten akt wandalizmu. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec gminy Wielopole Skrzyńskie. Mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Sam przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa. Tłumacząc się, stwierdził, że zniszczył elementy ogrodzenia z powodu... złości na swoją koleżankę.

Zgodnie z kodeksem karnym, za niszczenie mienia 21-latkowi grozi kara od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności. W wypadku mniejszej wagi czynu, sprawca może podlegać grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.