Straż graniczna

i

Autor: Straż Graniczna Zdjęcie ilustracyjne

Przejście graniczne

Była poszukiwana Europejskim Nakazem Aresztowania. Ukrainkę zatrzymano w Medyce

2022-08-09 14:31

Kobieta była poszukiwana przez niemiecki wymiar sprawiedliwości. Została zatrzymana podczas odprawy na drogowym przejściu granicznym w Medyce. Grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności. O jej dalszym losie zdecyduje sąd.

Strażnicy graniczni zatrzymali na przejściu w Medyce Ukrainkę, która  zgłosiła się do kontroli wczoraj (poniedziałek, 8 sierpnia 2022). 47-letnia kobieta podróżowała ukraińskim busem wyjeżdżającym z Polski do Ukrainy. W trakcie sprawdzeń w międzynarodowych bazach poszukiwawczych strażnicy graniczni ustalili, że jest ona w zainteresowaniu niemieckich służb. Wydano za nią Europejski Nakaz Aresztowania. 

Zobacz również: Przemyśl. Włamali się do trzech samochodów. 19 i 18-latek usłyszeli zarzuty

- Władze tego kraju wydały za nią Europejski Nakaz Aresztowania. Kobieta podejrzana o oszustwa finansowe i fałszowanie dokumentów została zatrzymana. Grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności. O jej dalszym losie zdecyduje sąd – podaje Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej.

Od początku 2022 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali już ponad 240 osób będących w zainteresowaniu polskich oraz zagranicznych służb.

Zobacz też: Solina: 25-latek skoczył z zapory. Mężczyzna nie przeżył

Ostatnie dzieło malarza Eliasza Dyrowa. 3-metrowy obraz kardynała Stefana Wyszyńskiego
Sonda
Czy straż graniczna w Polsce radzi sobie ze zjawiskiem nielegalnej imigracji?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki