Tragiczna śmierć

Cezary zmarł tuż przed świętami. Motto 16-latka wyciska łzy

2023-12-10 4:30

Cezary stał u progu dorosłości. Miał sporo przyjaciół i ludzi wokół. W mediach społecznościowych chwalił się wieloma pasjami. Co stało się 12 grudnia w miejscowości Łubno-Opace pod Jasłem? Prokuratura wyjaśniła już ostatecznie, co zaszło w domu nastolatka.

Cezarego G.(+16 l.) znajomi nazywali zdrobniale Czarkiem. Chłopak był aktywny w mediach społecznościowych, gdzie pisał o swoich pasjach. Jego motto życiowe to hasło, które sobie wpisał w internecie: "Rodzimy się by żyć, żyjemy, by umierać". Jeszcze kilka dni przed śmiercią wrzucił swoje zdjęcie do sieci. Był wesoły i pełen energii. Nic nie zapowiadało tragedii, która wydarzyła się 12 grudnia 2022. Według doniesień Czarek miał popełnić samobójstwo. 

- W dniu 12 grudnia br., około godz. 6.00, w miejscowości Łubno-Opace, policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem zgonu nastolatka. Podczas wykonywanych na miejscu oględzin wstępnie wykluczono by do śmieci nastolatka przyczyniły się inne osoby. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Jaśle – informował nas tuż po zdarzeniu oficer prasowy KPP w Jaśle kom. Piotr Wojtunik.

Przyjaciele i znajomi nastolatka nie mogli pogodzić się ze śmiercią Czarka. W ich głowach pojawiało się pytanie "dlaczego?". Młodszy brat nieżyjącego nastolatka swoim bólem podzielił się w internecie pisząc:

- Nic tak nie boli, jak utrata brata. Pamiętam ten dzień i nienawiść do świata. Od małolata byłeś dla mnie przykładem. Piszę list do Ciebie, byś wiedział, że daję radę (Vin Vinci: List do brata – przyp. red.).

Prokuratura w Jaśle prowadziła postępowanie ws. śmierci Cezarego. W toku śledztwa, funkcjonariusze potwierdzili swoje początkowe przypuszczenia. Do śmierci Cezarego nie przyczynił się nikt postronny. Wszystkie ślady wskazują, że bez wątpienia 16-latek sam odebrał sobie życie.

- Śledztwo zostało zakończone 10 lutego 2023 roku. Nikomu nie postawiono żadnych zarzutów. Postanowienie jest już prawomocne- skwitowała Zastępca Prokuratora Rejonowego w Jaśle Prokurator Katarzyna Krudlik- Rączka.

Ciało nastolatka spoczęło na nowym cmentarzu w Jaśle.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży:  116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • pokonackryzys.pl
  • W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.
Wyszedł z więzienia i pierwszego dnia zabił teściową