Chałupki Dębniańskie: WYPADEK POCIĄGU pasażerskiego. Są ranni! [AKTUALIZACJA]

2021-02-26 10:59 bo mta PAP

W piątek, 26 lutego, ok. godz. 5.45 w Chałupkach Dębniańskich (woj. podkarpackie), przy stacji kolejowej Grodzisko Dolne doszło do zderzenia lokomotywy z pościgiem pośpiesznym relacji Rzeszów-Szczecin TLK "Górski". Kilka osób zostało rannych. Na miejscu pracuje policja. Ruch kolejowy jest utrudniony. Dramatyczny wypadek kolejowy mógł okazać się katastrofą. Co tam się stało? Dlaczego doszło do zderzenia pociągów?

AKTUALIZACJA, godz. 10.30: Wznowiono ruch pociągów

Wznowiono już ruch pociągów przez stację Grodzisko Dolne (Podkarpackie) na linii Stalowa Wola-Przeworsk. Na tej stacji w miejscowości Chałupki Dębniańskie doszło w piątek rano do zderzenia lokomotywy z pociągiem Intercity. W wypadku rannych zostało w sumie pięć osób – informuje PKP PLK.

Podróżni nie będą już korzystać z komunikacji zastępczej. Zmiany dotyczyły tylko dwóch pociągów – zaznacza rzecznik prasowy PKP PLK Mirosław Siemieniec. Jak poinformował, ruch pociągów odbywa się już normalnie.

W piątek o godz. 5.30 na tor, którym miał przejeżdżać pociąg PKP Intercity relacji Rzeszów-Szczecin, bez zezwolenia wyjechała z sąsiedniego toru lokomotywa. Na jej tył najechał pociąg. W wypadku nikt nie zginął, lekko rannych jest w sumie pięć osób, którym udzielona została pomoc. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Wcześniej informowaliśmy:

Chałupki Dębniańskie. Dziś rano przy stacji Grodzisko Dolne doszło do zderzenia pociągu pasażerskiego z lokomotywą. Składem podróżowało ok. 25 osób, które przeżyły dramatyczne chwile. Kilku pasażerów wymagało pomocy medycznej.

Tomasz Potejko, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku potwierdził doniesienia naszych Czytelników, którzy informowali o zderzeniu dwóch pociągów w Grodzisku Dolnym.

Miejscowość, w której doszło do tego zdarzenia to Chałupki Dębniańskie, ale faktycznie stacja Grodzisko Dolne. Ok. godz. 5.45 doszło tam do zderzenia lokomotyw z pościgiem pośpiesznym relacji Rzeszów-Szczecin TLK "Górski". W pociągu podróżowało ok. 25 osób. Trzy doznały obrażeń, z czego dwie zostały zaopatrzone medycznie na miejscu, trzecia z obrażeniami nogi trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – relacjonuje Potejko.

Bardzo trudne czasy dla artystów

Na miejscu maszyniści zostali zbadani na stan trzeźwości obaj, są trzeźwi. Zostanie pobrana też krew do badań. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż lokomotywa wyjechała z bocznego toru. Maszynista pociągu zaczął hamować, ale niestety nie udało się uniknąć zderzenia. Na miejscu pracuje ekipa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora – informuje Tomasz Potejko z leżajskiej policji.

Ruch kolejowy przez kilka godzin będzie utrudniony.

Masz podobny temat? Napisz do autora tekstu: podkarpacie@se.pl.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE