Pstrągówka: STRZELIŁ do niego z NIELEGALNEJ BRONI! Chciał zmusić do wyłączenia kosiarki

2020-08-13 11:09

Wieczorna wizyta sąsiedzka nie skończyła się najlepiej dla 29-letniego mieszkańca powiatu strzyżowskiego. Chcąc skłonić sąsiada do wyłączenia kosiarki, zaatakował go, strzelając z pistoletu. Okazało się, że broń posiadał nielegalnie. W ostatnich dniach lipca jeden z mieszkańców Pstrągówki powiadomił policję, że został zaatakowany przez uzbrojonego sąsiada. Wszystko wydarzyło się po godz. 21.00. Powodem tak agresywnej reakcji, był hałas pracującej kosiarki spalinowej.

Pstrągówka: STRZELIŁ do niego z NIELEGALNEJ BRONI! Chciał zmusić do wyłączenia kosiarki

i

Autor: Marcus_Trapp/ Pixabay.com

Policjanci ustalili wstępny przebieg zdarzenia. Mocno pijany 29-latek położył się do łóżka, jednak odgłosy koszenia trawy nie pozwalały mu zasnąć. Rozzłoszczony, postanowił uciszyć sąsiada, a jednocześnie dać mu nauczkę. Ubrany jedynie w bieliznę, z pistoletem w ręku, ruszył w stronę sąsiada. Najpierw wystrzelił w górę, następnie wycelował broń w koszącego. Zaskoczony mieszkaniec Pstrągówki rzucił się na napastnika, powalając go na ziemię. Jednak dopiero z pomocą członka rodziny udało mu się obezwładnić agresora i utrzymać go do czasu przyjazdu policji.

BRON

i

Autor: Materiały policyjne/ Materiały prasowe Broń, którą zarekwirowali policjanci

Przybyli na miejsce policjanci przebadali 29-latka na alkomacie. Urządzenie wskazało 1,82 promila alkoholu w jego organizmie. Okazało się, że broń, której użył, to pistolet gazowy kalibru 9 mm, na który wymagane jest pozwolenie. Na szczęście w pistolecie była amunicja hukowa.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzuty groźby karalnej oraz nielegalnego posiadania broni, do których się przyznał. Grozi mu kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Nastolatkowie wykiwali policjantów. Chłopak uciekł z interwencji

Masz podobny temat? Napisz do autora tekstu: [email protected].

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki