Chwile grozy w Rzeszowie! Ktoś STRZELAŁ do kolędujących księży!

2020-01-21 9:39 EIR
Tarnowski ksiądz zajmie się pomocą dla osób wykorzystanych seksualnie przez duchownych
Autor: Pixabay Chwile grozy w Rzeszowie! Ktoś STRZELAŁ do kolędujących księży!

Niepokojące doniesienia obiegły internet i wprawiły w osłupienie wszystkich mieszkańców Rzeszowa. Jak donoszą lokalne media, podczas sobotniej kolędy ktoś oddał kilka strzałów w kierunku kolędujących księży z parafii Świętej Rodziny!

Informacja o tym zdarzeniu pojawiła się wczoraj na grupie "Sąsiedzi Rzeszów".

- Witam sąsiedzi. Jest ktoś może w posiadaniu informacji nt. chodzenia księdza z ministrantami po kolędzie na osiedlu Krakowska-Południe, a dokładniej afery z tym związanej? Rzekomo ksiądz wraz z ministrantami zostali pogonieni z jednego z bloków przy użyciu prawdziwej broni palnej i strzałów. Większość osiedla tym żyje, a chciałbym dowiedzieć się więcej - napisał jeden z członków grupy.

Pod postem pojawiły się komentarze, które świadczą o tym, że wspomniane strzały padły naprawdę!

- Zgadza się. Ksiądz oberwał. Osoba strzelała z okna, dokładniej z Solarza 6. Nie chcę - nie przyjmuję, ale żeby strzelać z okna do człowieka? Karma wraca i jak nigdy nikomu źle nie życzę to mam nadzieję, że do tej osoby karma wróci z podwojoną siłą - wyjaśnia internautka.

Te niepokojące doniesienia potwierdził także sam proboszcz z parafii Świętej Rodziny w rozmowie z dziennikarzem portalu Nowiny 24. - Padło kilka strzałów z wiatrówki w kierunku księży. O sytuacji dowiedziałem się dopiero po tym jak księża wrócili z kolędy. Mieszkaniec bloku z pewnością nie strzelał do gołębi, czy w powietrze ponieważ strzały powtarzały się wtedy, jak koło bloku przechodzili księża razem z ministrantami - powiedział.

Sprawa została ostatecznie zgłoszona na policję. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.