Czerwony alert dla Podkarpacia. Nawet 37°C! Synoptycy ostrzegają

i

Autor: geralt /Pixabay.com Czerwony alert dla Podkarpacia. Nawet 37°C! Synoptycy ostrzegają

Czerwony alert dla Podkarpacia. Nawet 37°C! Synoptycy ostrzegają

2022-06-29 12:56

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenie trzeciego stopnia w trzystopniowej skali przed upałem. Na Podkarpaciu będzie gorąco, termometry wskażą nawet 37°C. Do tego wciąż obowiązuje ostrzeżenie przed burzami z gradem.

Jak wynika z informacji przekazanych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w najbliższych dniach będzie na Podkarpaciu bardzo gorąco. Ostrzeżenie trzeciego stopnia przed upałem obowiązuje do 1 lipca 2022. Termometry mogą wskazać nawet 37°C.

- Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 32°C do 35°C, w czwartek i piątek lokalnie 37°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 21°C - czytamy na stronie IMGW.

Zobacz też: Usmażyliśmy jajko na parkingu w Rzeszowie przy 33 stopniach! Fala upałów w Polsce [WIDEO]

Czerwony alert to najwyższy stopień ostrzeżeń IMGW: "Przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia. Groźne zjawiska meteorologiczne lub skutki ich wystąpienia uniemożliwią prowadzenie działalności. Bądź przygotowany na znaczące zakłócenia w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana najwyższa ostrożność, konieczność częstego śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych".

Ostrzeżenie IMGW przed burzami z gradem

W środę, 29 czerwca 2022 obowiązuje również ostrzeżenie przed burzami z gradem. To alert pierwszego stopnia.

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu do 25 mm, lokalnie do 35 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami grad - podaje IMGW.

Usmażyliśmy jajko na osiedlowym parkingu
Sonda
Upały w Polsce - czy masz już dość?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE