Czy warto studiować?

i

Autor: Pracuj.pl Czy warto studiować?

Czy studia coś dają?

2019-09-09 11:54

Wiele osób przed pójściem na studia zastanawia się, czy ostatecznie kilkuletni czas poświęcony na naukę cokolwiek im da. Co więcej, nawet studenci mają chwilę zwątpienia w sens funkcjonowania uczelni wyższych. Co tak naprawdę dają studia i czy jest to wymierne do czasu, pieniędzy i sił włożonych w to przedsięwzięcie?

1. Wiedza specjalistyczna

Niezależnie od sposobu nauki, wiedza przydaje się w życiu każdego z nas. Studia ze względu na swoją wysoką specjalizację dają możliwość zdobycia jej w konkretnej branży bądź dziedzinie. Co więcej, bardzo często wiedza przekazywana jest przez osoby, które rzeczywiście wykorzystują ją w praktyce bądź obracają się w środowisku ściśle związanym z daną branżą. Ponadto, uczelnie wyższe oferują możliwość zdobywania wiedzy poza studiami, np. udostępniając zasoby swoich bibliotek. W ten sposób każdy student ma dostęp do niemal nieograniczonych zasobów rzetelnych i sprawdzonych informacji o wysokiej jakości.

Czy warto studiować?

i

Autor: Pracuj.pl Czy warto studiować?

2. Znajomości

Na studiach można poznać wiele nowych osób oraz wejść w dłuższą i trwałą relację z wykładowcami. W ten sposób zdobyte kontakty mogą w przyszłości przynieść wymarzoną pracę lub stać się początkiem długoletniej przyjaźni. Co więcej, jeśli uda nam się zjednać wyjątkowo jakąś osobę, np. dzięki korepetycjom bądź wsparciu w nauce, możemy liczyć, iż poleci nas ona swoim znajomym. W ten sposób możemy stworzyć rynek zbytu dla naszego potencjalnego biznesu, który opierać się może na studentach. Doskonałym przykładem są wizualizacje architektoniczne robione przez studentów starszych roczników architektury. Tworzą je oni dla świeżo upieczonych uczniów z uczelni, gdyż ci nie mają dostępu do bardziej skomplikowanych programów. Najpierw przysługa, a po kilku tygodniach stała praca – tak rodzą się networkingowe biznesy!

Czy warto studiować?

i

Autor: Pracuj.pl Czy warto studiować?

3. Socjalizacja

Już sam fakt przebywania na uczelni wyższej wzbogaca człowieka. Styczność z wybitnymi osobistościami, emanująca z murów uniwersyteckich szlachetność i monumentalność czy akademicki klimat to naprawdę niezapomniane rzeczy. Każdy przynajmniej raz w życiu powinien przeżyć tę niezwykłą przygodę, po której zostaną piękne wspomnienia. Najsilniej zachowają się w pamięci prawdopodobnie ludzie poznani w trakcie nauki. Przebywanie w tak licznym towarzystwie i uczestnictwo w wykładach przyda się szczególnie osobom nieśmiałym i zamkniętym. Studia mogą stanowić swoistego rodzaju terapię dla osób introwertycznych oraz nie radzących sobie w kontaktach międzyludzkich.

Artykuł sponsorowany

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki