Czy w Rzeszowie łatwo zdać egzamin na prawo jazdy? Jesteśmy w czołówce!

2020-05-27 16:27
Czy w Rzeszowie łatwo zdać egzamin na prawo jazdy? Jesteśmy w czołówce!
Autor: kropekk_pl /Pixabay.com Czy w Rzeszowie łatwo zdać egzamin na prawo jazdy?

Ci, którzy stanęli przed dylematem, gdzie zdawać na prawo jazdy, pewnie zastanawiają się, czy Rzeszów to najlepszy wybór. Rankomat przygotował zestawienie, w którym przedstawia dane, gdzie najłatwiej zdać egzamin na prawo jazdy, a gdzie najtrudniej. Czy w Rzeszowie łatwo zdać na prawo jazdy? Zobaczcie.

Egzamin na prawo jazdy dzieli się na egzamin teoretyczny i praktyczny. Co ciekawe, okazuje się, że w większości mniejszych ośrodków szkolenia kierowców łatwiej uzyskać prawo jazdy niż w miastach wojewódzkich. Odwrotna tendencja dotyczy zdawalności teoretycznej części egzaminu – wynika z analizy statystyk Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego (WORD).

Spis treści

  1. Rzeszów. Czy łatwo zdać egzamin teoretyczny?
  2. Czy w Rzeszowie łatwo zdać egzamin praktyczny na prawo jazdy?
  3. Gdzie na Podkarpaciu najłatwiej zdać na prawo jazdy?
  4. Podkarpackie. Gdzie najtrudniej zdać na prawo jazdy?

Rzeszów. Czy łatwo zdać egzamin teoretyczny?


Jak wiadomo, pierwszym etapem egzaminu jest egzamin teoretyczny. Dane mówią, że w Rzeszowie jest wysoki odsetek zdawalności tego egzaminu - wynosi 58,5%, jako miasto wojewódzkie Rzeszów jest na drugim miejscu! Tuż za Lublinem (58,9%). Dla porównania, egzamin teoretyczny najrzadziej zdawany jest w Gorzowie Wielkopolskim (48,8%).

Czy w Rzeszowie łatwo zdać egzamin praktyczny na prawo jazdy?


Okazuje się, że tutaj również Rzeszów jest w czołówce. Jeśli chodzi o miasta wojewódzkie w Rzeszowie najłatwiej jest zdać na prawo jazdy! Odsetek zdawalności wynosi 39,2%. Tuż za Rzeszowem na podium są Wrocław (38,3%) i Białystok (38,1%).

Gdzie na Podkarpaciu najłatwiej zdać na prawo jazdy?


Według danych zebranych przez rankomat egzamin teoretyczny na Podkarpaciu najłatwiej jest zdać w Rzeszowie (58,5%). Egzamin praktyczny najłatwiej zdać w Tarnobrzegu (40,3%).

Podkarpackie. Gdzie najtrudniej zdać na prawo jazdy?


Jak informuje rankomat, egzamin teoretyczny najtrudniej na Podkarpaciu jest zdać w Przemyślu (53%). Egzamin praktyczny najtrudniej jest zdać w Krośnie (33,7%).

WORD w Przemyślu wznawia egzaminy na prawo jazdy
Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE