Czy dziadkowie maltretowanej Nadii wiedzieli o znęcaniu? Prokuratura bada szczegóły

i

Autor: Pixabay Czy dziadkowie maltretowanej Nadii wiedzieli o znęcaniu? Prokuratura bada szczegóły

SPRAWA NADII

Dziadkowie maltretowanej Nadii wiedzieli o znęcaniu? Prokuratura bada szczegóły

2023-11-28 14:38

Maltretowana i pobita Nadia po wyjściu ze szpitala w Rzeszowie nie trafi do dziadków - tak orzekł sąd. Zamiast tego dziewczynka znajdzie się pod opieką rodziny zastępczej. Do niedawna przyczyny tej decyzji były nieznane, jednak Prokuratura Rejonowa w Jaśle wyjaśniła, że dziadkowie mogli wiedzieć o agresji wobec wnuczki. Bada również wątek niedopełnienia obowiązków przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Poznaj szczegóły nowych informacji w sprawie maltretowanej Nadii.

Dlaczego Nadia nie trafi do dziadków? Nowe informacje w sprawie okrutnie pobitej dziewczynki

Skatowana przez rodziców pięciomiesięczna Nadia kilka tygodni temu trafiła do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. Jej stan obejmował ślady znęcania, w tym: złamanie ręki i nogi, krwiak mózgu, liczne siniaki i objawy dziecka maltretowanego. Przeszła operacje oraz liczne badania neurologiczne. Policja aresztowała rodziców podejrzanych o znęcanie się nad córką. 

Na razie dziewczynka dalej przebywa w szpitalu w Rzeszowie, ale oczekuje na rodzinę zastępczą. Matka skatowanej Nadii chciała, żeby dziecko trafiło pod opiekę dziadków. - Sąd rodzinny oddalił wniosek matki dziewczynki, która zaproponowała na rodzinę zastępczą swoich rodziców – powiedział PAP sędzia Artur Lipiński, rzecznik Sądu Okręgowego w Krośnie.

Na początku nie było jasne, z jakiego powodu sąd nie wyraził zgody na to, żeby maltretowana Nadia trafiła do rodziny. Okazuje się, że dziecko niedługo przed interwencją w szpitalu przebywało też pod opieką dziadków. Prokuratura nie wierzy, że nie widzieli jej obrażeń i bada ten wątek. - Zanim dziecko trafiło do szpitala przez tydzień przebywało u tych dziadków. Wydaje się rzeczą nieprawdopodobną, żeby oni nie zauważyli pewnych obrażeń na ciele dziewczynki - powiedziała TVN-owi Grażyna Krzyżanowska, szefowa Prokuratury Rejonowej w Jaśle. 

Zima na Podkarpacie przyszła już w listopadzie

Poznajesz te miejsca w Rzeszowie?

Pytanie 1 z 13
1. Gdzie znajdziemy flagi wielu państw w Rzeszowie?
1. Gdzie znajdziemy flagi wielu państw w Rzeszowie?