Tragiczna śmierć

Emilka już miała wysiąść z pociągu, gdy doszło do katastrofy. Tragiczna śmierć 17-latki

2023-01-15 5:00

Emilka wracała pociągiem od znajomych w Rzeszowie. Jej trasa miała zakończyć się w Kolbuszowej. Wstała już ze swojego miejsca i czekała przy drzwiach, żeby wysiąść na swojej stacji. We wsi Widełka w rozpędzone wagony wjechał samochód dostawczy. Kierowca samochodu zginął na miejscu. Data 14 stycznia 2022 roku zapisała się tragicznie.

Mija rok od tej strasznej tragedii. W piątek (14.01.2022) około godz. 11.00 w Widełce (woj. podkarpackie) doszło do tragicznego wypadku. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynikało, że kierowca dostawczego citroena wjechał na przejazd kolejowy bez zapór, ale sygnalizacją świetlną, która w dniu wypadku miała działać prawidłowo i uderzył w jadący pociąg. Po zderzeniu szynobus zapalił się. 54-letni mieszkaniec województwa lubelskiego kierujący citroenem, mimo podjętej reanimacji zmarł na miejscu. Obsługa pociągu była trzeźwa. 

Szynobusem relacji Rzeszów-Kolbuszowa podróżowało siedmiu pasażerów oraz maszynista i kierownik pociągu. Wśród nich była siedemnastoletnia Emilka S., pochodząca z Komorowa. Dziewczyna trafiła do szpitala z poważnymi obrażeniami głowy. Podczas zderzenia wagonu z pociągiem nastolatka stała przy drzwiach, które ją uderzyły. Po wypadku została wyniesiona na noszach z wraku. Jej stan był krytyczny od początku. Lekarze z Rzeszowa, gdzie trafiła dziewczyna przez jedenaście dni toczyli batalię o jej młodziutkie życie. Niestety, 25 stycznia 2022 roku iskierka Emilki zgasła.

Mija rok od śmierci nastolatki z Komorowa

Emilka miała za kilka minut wysiąść z wagonu i udać się w dalszą drogę do domu. Niestety, nigdy tam nie dotarła. 29 stycznia w rodzinnym Komorowie najbliżsi pożegnali siedemnastolatkę. Rok po tej tragedii grób nastolatki przykuwa uwagę. Na wielkiej kamiennej płycie zamieszczono zdjęcie pięknej dziewczyny, która zginęła tragicznie. Na płycie nagrobnej możemy przeczytać przytoczone słowa ks. Jana Twardowskiego: " Można odejść na zawsze, by stale być blisko" Nowoczesną mogiłę zdobią białe kwiaty oraz kamienie w biało-czarnych kolorach. Nagrobek jest podświetlany i zauważalna jest na nim obecność bliskich, którzy opłakują dziewczynę.

Mija rok od śmierci Emilki z Komorowa
Sonda
Czy boisz się śmierci?