Fatalne warunki na drogach Podkarpacia! Subaru wylądowało na dachu!

2019-12-03 14:18 GE
Samochód wpadł w poślizg i wylądował na dachu
Autor: KPP Lesko Samochód wpadł w poślizg i wylądował na dachu

Od rana na Podkarpaciu panują bardzo niebezpieczne warunki na drogach. Opady śniegu i oblodzenie powodują, że kierowcy muszą poruszać się bardzo ostrożnie. Nie wszyscy jednak podeszli do jazdy rozsądnie. W Hoczewie doszło do dwóch bardzo poważnie wyglądających kolizji.

Do pierwszego zdarzenia doszło tuż przed godz. 8.00 w miejscowości Hoczew. 25-letni mieszkaniec Dziurdziowa, jadąc samochodem osobowym marki Subaru, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego wpadł w poślizg, wjechał do rowu i dachował. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący był trzeźwy, został jednak ukarany mandatem.

Do kolejnego zdarzenia doszło po godz. 9.00, również w miejscowości Hoczew. Kierująca oplem vectrą, 31-letnia mieszkanka Baligrodu, także nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i wjechała na chodnik, po którym poruszała się grupa pieszych.

W wyniku zdarzenia ucierpiała jedna osoba piesza, która została przewieziona do szpitala w Lesku. Obrażenia, jakich doznała, nie zagrażają jej życiu. Sprawczyni kolizji była trzeźwa, ją również policjanci ukarali mandatem.