Szalony pościg za pijanym kierowcą! Przejechał policjantowi po stopie!

2019-12-03 12:46 GE
Pijany kierowca przejechał policjantowi po nodze
Autor: MikesPhotos/cc0/pixabay Pijany kierowca przejechał policjantowi po nodze

To była emocjonująca interwencja dla policjantów z Kolbuszowej. W pobliżu Mechowca zauważyli oni dobrze im znanego lanosa, którego kierowca już dwukrotnie był zatrzymywany za jazdę pod wpływem alkoholu. I tym razem styl jazdy wskazywał na duży stan upojenia prowadzącego pojazd. Zatrzymanie go okazało się jednak o wiele trudniejsze niż zakładali mundurowi.

W minioną sobotę około godz. 22.00 policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Kolbuszowej jechali na interwencję do Mechowca. W trakcie dojazdu na miejsce zauważyli daewoo lanosa jadącego całą szerokością drogi.

Funkcjonariusze rozpoznali samochód, ponieważ kierowca w ostatnim czasie był dwukrotnie zatrzymywany do kontroli drogowej w stanie nietrzeźwości. Policjanci podali kierującemu sygnał do zatrzymania się, on jednak zlekceważył ich polecenia i zaczął uciekać przed policyjnym radiowozem.

Najpierw jechał drogą przez Mechowiec następnie skręcił w kierunku lasu. Mężczyzna nie reagował na podawane przez policjantów sygnały nakazujące zatrzymanie samochodu. Kiedy jeden z funkcjonariuszy wybiegł z radiowozu usiłując zatrzymać lanosa, kierowca gwałtownie skręcił i najechał na stopę policjanta. Funkcjonariusz pomimo odniesionych obrażeń nie odstąpił od czynności, wybił boczną szybę w samochodzie, obezwładnił kierowcę i zatrzymał pojazd.

W aucie znajdował się pasażer, również mieszkaniec gminy Dzikowiec wraz ze swoim dwuletnim dzieckiem. 24-letni kierowca został przebadany na stan trzeźwości. Mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu, nietrzeźwy był również pasażer lanosa. Dwulatek nie odniósł obrażeń i został przekazany matce.

Kierowca lanosa jest znany kolbuszowskim policjantom z wcześniejszych interwencji. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusz z obrażeniami stopy został przetransportowany do szpitala.

Ze zgromadzonych materiałów wynika, że w ciągu ostatniego tygodnia, 24-latek był dwukrotnie zatrzymywany przez funkcjonariuszy, za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Do pierwszego zdarzenia doszło 23 listopada w Mechowcu, a cztery dni później w Kolbuszowej. W obydwu przypadkach kierował autem mając ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna posiada także sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

W poniedziałek 24-latek usłyszał zarzuty m.in. stosowania przemocy w celu zmuszenia funkcjonariusza do zaniechania prawnej czynności służbowej, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu oraz nie stosowania się do sądowego zakazu.

Decyzją sądu mężczyzna najbliższy miesiąc spędzi w areszcie.