Frida pokrzyżowała plany przemytników w Korczowej. Znalazła 1350 paczek papierosów

i

Autor: KAS Frida pokrzyżowała plany przemytników w Korczowej

Frida pokrzyżowała plany przemytników w Korczowej. Znalazła 1350 paczek papierosów

2020-06-03 14:31

Niewielka Frida to pies rasy Jack Russell Terrier. To pies wyszkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych. Z jej pomocą funkcjonariusze szybko dotarli do skrytek, w których znajdowało się łącznie 1350 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Mała Frida po raz kolejny pokrzyżowała plany przemytników! Jak podaje KAS w poniedziałek 1 czerwca br. nad ranem, funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej wytypowali do szczegółowej kontroli dwa samochody dostawcze, wjeżdżające do Polski z Ukrainy. Za kierownicy obydwu pojazdów zasiadali obywatele Ukrainy.

Dzięki pracowitemu pieskowi udało się sprawnie dotrzeć do skrytek, w których znajdowało się łącznie 1350 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Obydwaj kierowcy przyznali się do własności wykrytych papierosów.

- 6- letnia Frida jest jednym z psów wspomagających pracę funkcjonariuszy Podkarpackiego Urzędu Celno Skarbowego w Przemyślu. Swoją przygodę ze szkoleniem a następnie pełnieniem służby w wykrywaniu nielegalnych papierosów zaczęła mając niespełna rok. To aktywny, a zarazem wesoły pies, który na swoim koncie ma wiele wywęszonych skrytek z nielegalnym towarem zarówno w samochodach osobowych, ciężarowych jak i autokarach. - czytamy na stronie KAS.

Super Raport 3 VI (goście: Kosiniak-Kamysz, Kwaśniewski)