Głowienka: O krok od TRAGEDII na miarę Szczyrku! Robotnicy zasypywali uszkodzony gazociąg

2019-12-09 17:55 AT
Gazociąg
Autor: East News

Raptem kilka dni minęło od tragedii w Szczyrku, a mogło dojść do podobnej na Podkarpaciu. W miejscowości Głowienka (gm. Miejsce Piastowe) robotnicy uszkodzili gazociąg i zamiast zgłosić ten fakt odpowiednim służbom, postanowili poradzić sobie z awarią na własną rękę. Próby tamowania wycieku kurtką oraz zasypywanie dziury ziemią nie przyniosły jednak żadnych rezultatów.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 7 grudnia w podkarpackiej miejscowości Głowienka. Jeden z mieszkańców wsi poczuł zapach ulatniającego się gazu i postanowił sprawdzić jaka jest tego przyczyna. Zaskoczył go widok robotnika próbującego zatamować dziurę w instalacji własną kurtką. Z kolei inni członkowie ekipy budowlanej starali się zakopać uszkodzony gazociąg. Na szczęście do tragedii nie doszło, ponieważ na czas zjawili się strażacy. 

O potencjalnym niebezpieczeństwie świadczy decyzja podjęta przez służby, nakazująca ewakuację mieszkańców ośmiu budynków znajdujących się w możliwej strefie zagrożenia. Łącznie swoje domy opuściło piętnaście osób. Mogli oni wrócić do swoich mieszkań, dopiero gdy stężenie gazu spadło do bezpiecznego poziomu.

Przyczyną potencjalnej tragedii była dziura w instalacji gazowej o średnicy 10 centymetrów, spowodowana przez nieuważnego operatora koparki.