Grzegorz B. znany z filmów Vegi zatrzymany na Podkarpaciu. Ukrył się przed CBŚP w skrytce w saunie!

i

Autor: nkaminetskyy /Pixabay.com Grzegorz B. znany z filmów Vegi zatrzymany na Podkarpaciu. Ukrył się przed CBŚP w skrytce w saunie!

Akcja CBŚP na Podkarpaciu

Grzegorz B. znany z filmów Vegi zatrzymany na Podkarpaciu. Ukrył się przed CBŚP w skrytce w saunie!

2022-09-01 11:21

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali Grzegorza B. Mężczyzna ukrył się w specjalnej skrytce w saunie! Został zatrzymany na terenie Podkarpacia. Jak nieoficjalnie ustaliła Polska Agencja Prasowa, kilka lat temu B. współpracował ze znanym reżyserem Patrykiem Vegą, u którego był m.in. aktorem i scenarzystą. Był poszukiwany od lipca 2021 roku na podstawie listu gończego.

Na terenie Podkarpacia zatrzymano Grzegorza B. Mężczyzna miał przed śledczymi ukryć się... w skrytce w saunie.  Prokurator Karol Borchólski z Działu Prasowego Prokuratury Krajowej poinformował, że Grzegorz B. był poszukiwany na podstawie listu gończego wystawionego przez Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej.

-Grzegorz B. jest podejrzanym w śledztwie dotyczącym zorganizowanych grup przestępczych, w tym zorganizowanej grupy przestępczej "Psychofans", której członkowie wywodzili się ze środowiska kibiców chorzowskiego klubu piłkarskiego - tłumaczył prokurator.

Zobacz też: Budowa S19. Potężna maszyna do drążenia tunelu wkrótce ruszy do Polski

Wcześniej mężczyznę zatrzymano w styczniu 2021.

- Już w styczniu 2021 roku doszło do zatrzymania Grzegorza B., któremu prokurator przedstawił zarzuty dotyczące płatnej protekcji, obrotu znacznymi ilościami substancji psychotropowych, nielegalnego posiadania broni palnej oraz nakłaniania do pobicia - przypomniał.

Karol Borchólski wskazał, że wtedy na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach zastosował wobec Grzegorza B. tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące.

-W kwietniu 2021 roku Sąd Okręgowy w Katowicach nie uwzględnił wniosku prokuratora o przedłużenie okresu tymczasowego aresztowania o dalsze 3 miesiące, czym doprowadził do jego zwolnienia z aresztu śledczego, a w konsekwencji ucieczki i ukrycia się przed organami ścigania - zaznaczył.

Zobacz również: Tarnobrzeg. Pijany kierowca potrącił 14-latka i uciekł. Chłopiec trafił do szpitala

- Na skutek zażalenia prokuratora, Sąd Apelacyjny w Katowicach przedłużył tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy od daty ponownego zatrzymania Grzegorza B. Z uwagi na ukrywanie się Grzegorza B. przed organami ścigania na podstawie postanowienia prokuratora rozpoczęto dynamiczne poszukiwania podejrzanego listem gończym, a następnie również na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania - podał.

Grzegorz B. zatrzymany na Podkarpaciu. Miał specjalną skrytkę

Poszukiwaniami Grzegorza B. zajęli się policjanci z katowickiego Centralnego Biura Śledczego Policji oraz z grupy tzw. łowców cieni CBŚP.

- Z ustaleń policjantów CBŚP wynikało, że poszukiwany zmieniał miejsca przebywania - poinformowała PAP rzeczniczka CBŚP podinsp. Iwona Jurkiewicz.

Okazało się, że Grzegorz B. ukrywał się na Podkarpaciu. 

- W wyniku podjętych intensywnych działań, weryfikacji kolejnych informacji policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji ustalili, że mężczyzna ukrywa się na terenie województwa podkarpackiego - wskazała policjantka.

Podczas przeszukania prywatnego domu policjanci odkryli specjalną skrytkę przygotowaną w pomieszczeniu sauny!

- Funkcjonariusze CBŚP, po ściągnięciu drewnianej zasłony siedziska sauny znaleźli ukrywającego się Grzegorza B., który został zatrzymany - dodała podinsp. Iwona Jurkiewicz.

Grzegorz B. usłyszał zarzuty

Po zatrzymaniu Grzegorz B. usłyszał w prokuraturze kolejne zarzuty dotyczących wystawiania stwierdzających nieprawdę faktur VAT oraz do utrudniania przez niego postępowania egzekucyjnego.

- Na wniosek prokuratora Sąd Apelacyjny w Katowicach utrzymał stosowany wobec Grzegorza B. tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy od daty jego ponownego zatrzymania - przekazał prokurator Karol Borchólski.

Według nieoficjalnych ustaleń Polskiej Agencji Prasowej Grzegorz B. był w przeszłości współpracownikiem znanego reżysera Patryka Vegi. Z reżyserem współpracował m.in. przy realizacji filmu "Pętla", którego był scenarzystą oraz filmu "Bad Boy", w którym był aktorem.

Za zarzucane czyny może mu grozić do 15 lat więzienia.

Jakub Kotowicz opowiada o stanie zdrowia Szymka
Sonda
Jak oceniasz działania policji w naszym kraju?