Grzyb gigant na Podkarpaciu!  Niezwykły okaz ważył ponad 2 kg

i

Autor: silviarita /Pixabay.com Grzyb gigant na Podkarpaciu! Niezwykły okaz ważył ponad 2 kg

Niezwykły okaz

Grzyb gigant na Podkarpaciu! Niezwykły okaz ważył ponad 2 kg

2022-09-21 12:00

Sezon grzybobrania w pełni. Wszelkie zbiory cieszą grzybiarzy, ale kiedy trafi się niezwykły okaz, to dopiero radość! Takim szczęściarzem został pan Janusz, który znalazł prawdziwka o wadze ponad 2 kg! Gmina Horyniec-Zdrój pochwaliła się wspaniałym znaleziskiem.

Grzybobranie to dla niektórych sport, dla innych dodatek do spaceru po lesie, a jeszcze inni zwyczajnie przepadają za smakiem świeżych grzybów. Na terenie gminy Horyniec-Zdrój znaleziono niezwykły okaz! Prawdziwek, którego odkrył pan Janusz waży ponad 2 kg. O grzybie-gigancie poinformowała gmina w mediach społecznościowych. Jak się okazuje, szczęśliwy grzybiarz to pracownik gminy.

- Sezon grzybowy w pełni a w naszej gminie i zapewne na całym Roztoczu/Podkarpaciu mamy rekordzistę. Pan Janusz, pracownik naszego urzędu gminy, znalazł dzisiaj prawdziwego olbrzyma. Taki prawdziwek to marzenie każdego grzybiarza! Waga: 2320 g. Zapraszamy w nasze horynieckie lasy! - czytamy na Facebooku.

Zobacz też: Ostrowy Tuszowskie. Mężczyzna poszedł na grzyby i zaginął. Szukali go całą noc

Gdzie na grzyby?

Gdzie na grzyby? To pytanie często pojawia się w mediach społecznościowych, jednak to, gdzie konkretnie grzybiarze znajdują swoje okazy, to pilnie strzeżona przez nich tajemnica. Mniej doświadczonym grzybiarzom pozostaje czekać na odrobinę szczęścia i cierpliwie przemierzać lasy i zarośla w poszukiwaniu grzybów. Warto jednak dodać, że w przypadku, kiedy nie jesteśmy pewni, czy dany grzyb jest jadalny, lepiej zostawić go w lesie.

EXPRESS BIEDRZYCKIEJ: Gen. Mirosław Różański o mobilizacji w Rosji
Sonda
Czy chodzisz czasem na grzyby?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE