Humniska. Alarm o człowieku przysypanym ziemią postawił służby na nogi za chwileczkę może być za późno”

i

Autor: podkarpacka policja Humniska. Alarm o człowieku przysypanym ziemią postawił służby na nogi "za chwileczkę może być za późno”

Humniska. Alarm o człowieku przysypanym ziemią postawił służby na nogi "za chwileczkę może być za późno”

2022-03-15 11:05

Fałszywy alarm postawił na nogi wszystkie służby. 42-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego, zaalarmował, że jakiś człowiek został przysypany ziemią i jego życie jest zagrożone. Na miejsce skierowano policjantów, zespół pogotowia ratunkowego i strażaków. Jak się okazało... nic takiego nie miało miejsca. Mężczyźnie, który wszczął fałszywy alarm grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Do tej bulwersującej sytuacji doszło w poniedziałek, 14 marca. Około godz. 11:30 policjanci otrzymali bardzo niepokojące zgłoszenie. 42-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego zgłosił, że na terenie posesji w rejonie cmentarza w Humniskach doszło do sytuacji zagrażającej życiu człowieka.

Zobacz też: Rzeszów. Zaginęły dwie 16-latki! Od kilku dni nie dały znaku życia. Gdzie jest Wanesa i Klaudia?

„Proszę mnie połączyć z policją, o wypadek chodzi….człowiek siedział na krześle przewrócił się i przysypała go ziemia, … za chwileczkę może być za późno” - te słowa zaalarmowały wszystkie służby ratownicze!

Człowiek przysypany ziemią? Fałszywy alarm!

Na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci, zespół karetki pogotowia ratunkowego i trzy zastępy straży pożarnej. Na miejscu okazało się jednak, że prawda była zupełnie inna...

- Po dotarciu na miejsce mundurowi zastali zgłaszającego. Mężczyzna z wielkim przekonaniem wskazywał funkcjonariuszom miejsce, w którym rzekomo miał leżeć człowiek przysypany ziemią. Jednak zgłoszenie okazało się bezzasadne, do takiej sytuacji nie doszło. Czynności w miejscu, które zgłaszający wskazywał jako miejsce wypadku, nie potwierdzały jego słów. Nie było tam żadnego człowieka potrzebującego pomocy, jak również ziemi, która miałaby go przysypać - relacjonuje podkarpacka policja.

Zobacz również: Kradli na potęgę, łupili Ukraińców. Zgroza w pociągach. Wśród zatrzymanych konduktorzy

Policjanci sprawdzili trzeźwość 42-latka. Badanie na alkomacie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna odpowie za swoje zachowanie. Postępowanie w przedmiotowej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Brzozowie. Grozi mu nawet 8 lat więzienia.

- Policja ostrzega, że takie bezpodstawne zaangażowanie służb do działań może spowodować to, że osoba, która będzie faktycznie będzie potrzebowała pomocy może jej nie otrzymać lub otrzyma ją z opóźnieniem. Dlatego apelujemy o rozwagę - ostrzegają policjanci.

Tak rozpaczają rosyjskie blogerki po wycofaniu się światowych marek z ich kraju
Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE