Jarosław: Trener miał MOLESTOWAĆ nastoletnią zawodniczkę. Jest decyzja prokuratury!

2020-01-02 16:57 AT
przemoc, molestowanie
Autor: -

Prokuratura rejonowa w Jarosławiu podjęła decyzję w sprawie trenera żeńskiej drużyny piłkarskiej, który miał molestować swoją nastoletnią zawodniczkę. Mężczyzna otrzymał zarzuty dotyczące doprowadzenia dziewczynki do poddania się innym czynnościom seksualnym, także wówczas gdy miała ona poniżej 15 lat. Oskarżony nie przyznał się do stawianych mu zarzutów.

Według prokuratury do molestowania miało dochodzić wielokrotnie pomiędzy jesienią 2018 roku a wiosną 2019 roku. Oskarżonym jest 57-letni Zenon B. pracujący jako nauczyciel wychowania fizycznego i trener żeńskiej drużyny piłkarskiej. To właśnie jego podopieczna z klubu miała paść ofiarą przestępstwa. 

Śledczy przesłuchali zarówno ją, jak również pozostałe członkinie drużyny. Te zeznania w ocenie prokuratury stanowią wystarczający materiał obciążający mężczyznę. 

Zenon B. złożył wyjaśnienia, ale nie przyznał się do stawianych mu zarzutów. Za doprowadzenie dziewczyny do poddania się innej czynności seksualnej grozi mu kara 8 lat pozbawienia wolności. Jeśli prokuratura udowodni, że przestępstwo miało miejsce gdy ofiara nie skończyła jeszcze 15 lat, oskarżony może trafić za kraty nawet na 12 lat.

Do czasu wyjaśnienia sprawy mężczyzna nie może pracować jako trener i nauczyciel. Został również objęty zakazem opuszczania kraju.