Jezioro Tarnobrzeskie: Pijani rodzice z Ukrainy zgubili 3-letnie dziecko! Chłopczyk błąkał się sam po plaży!

2021-06-21 14:42
Jezioro Tarnobrzeskie: Pijani Ukraińcy zgubili 3-letnie dziecko! Chłopczyk błąkał się sam po plaży!
Autor: Pixabay Jezioro Tarnobrzeskie: Pijani Ukraińcy zgubili 3-letnie dziecko! Chłopczyk błąkał się sam po plaży!

Sporą nieodpowiedzialnością wykazali się rodzice 3-letniego chłopczyka z Ukrainy. Malec błąkał się samotnie po plaży na ternie Jeziora Tarnobrzeskiego, jego ojciec był przekonany, że maluch w tym czasie był pod opieką matki, ta z kolei była pewna, że synek bawi się na trampolinach razem ze starszym rodzeństwem. Na szczęście maluchowi nic się nie stało, policji udało się odnaleźć rodziców dziecka, choć łatwo nie było przez barierę językową. Okazało się, że na zdezorientowanie rodziców 3-latka mógł mieć wpływ alkohol. Jego ojciec "wydmuchał" 0,24 promila, natomiast w organizmie matki znajdował się ponad promil alkoholu. Chłopiec trafił pod opiekę znajomego rodziców, a ci z powodu swojej nieodpowiedzialności niebawem będą odpowiadać przed sądem.

Do zdarzenia doszło w niedzielny wieczór, ok. godz. 18:00. Błąkającego się po plaży chłopca zauważyła 25-letnia kobieta, która przejęła się jego losem. Maluch nie wiedział, skąd przyjechał, nie znał też personaliów rodziców, a dodatkowo nie mówił po polsku, co tym bardziej nie ułatwiało kontaktu. Plażowiczka poinformowała o wszystkim policję, rozpoczęły się natychmiastowe działania.

- Przy pomocy policyjnego nagłośnienia, wzdłuż linii brzegowej, wydali komunikat o odnalezieniu dziecka. Usłyszał go ojciec chłopca, 35-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna wyjaśniał policjantom, że zabrał dwoje starszych synów (9, 13 lat) do parku linowego i był przekonany, że 3-latek został pod opieką mamy, ta natomiast myślała, że dziecko poszło ze starszym rodzeństwem. Chłopiec cały i zdrowy wrócił w ramiona ojca - relacjonuje podinspektor Beata Jędrzejewska-Wrona, oficer prasowy policji w Tarnobrzegu.

Cała sytuacja skończyłaby się całkowitym happy endem, gdyby nie jeden szkopuł - rodzice 3-latka z Ukrainy byli pod wpływem alkoholu.

- Urządzenie wykazało u 35-letniego mężczyzny 0,24 promila alkoholu, blisko promil alkoholu miała w organizmie 33-letnia mama chłopca. Dalszą opiekę nad dziećmi przejął znajomy rodziny. Nieodpowiedzialni rodzice za swoje postępowanie będą odpowiadać przed sądem - podkreśla Beata Jędrzejewska-Wrona.

Justyna Święty-Ersetic: Covid wyniszczył mój organizm
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE