Kameleon Kajtek w tarapatach. Trafił do lecznicy w ostatniej chwili [WIDEO, GALERIA]

2023-02-01 16:40

Kameleon Kajtek ostatnie dwa lata spędził w domu kobiety, która się nim zajmowała. Jednak ostatnie tygodnie były dla niego bardzo trudne. Schudł, nie chciał jeść, stracił chęć życia, a jego ciało się zdeformowało. Właściciele nie wiedzieli jak pomóc Kajtkowi i oddali go do Fundacji Ada w Przemyślu.

Kameleon Kajtek jest bardzo słaby. Do lecznicy w Przemyślu trafił w ostatniej chwili. Właścicielka oddała go, bo w okolicy nie ma nikogo, kto mógłby się nim zająć, a stan jego zdrowia pogarszał się z dnia na dzień. Kiedy kameleon trafił do Fundacji Ada weterynarze natychmiast się nim zajęli.

- Kajtek ma nienaturalnie wykręconą głowę, możliwe że będzie mu potrzebny tomograf, żeby go zdiagnozować. Jest bardzo słaby. Nie wypróżnia się. W jego ciele pasożyty plądrują organizm. Jest u nas karmiony i pojony ręcznie. Dostaje kroplówki- podsumowali weterynarze.

Kajtek w najbliższych dniach ma wyruszyć w długą drogę z Przemyśla do Warszawy na szczegółowe badania i diagnozę. Teraz weterynarze muszą zrobić wszystko, by taki transport mógł się odbyć i by kameleon zniósł go dobrze.

Kameleon Kajek w poważnych tarapatach