Katarzyna Bachleda-Curuś kończy sportową karierę

Autor: Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego Katarzyna Bachleda-Curuś kończy sportową karierę

Katarzyna Bachleda - Curuś kończy sportową karierę

2018-12-08 16:36

Katarzyna Bachleda-Curuś poinformowała, że kończy karierę sportową. Pochodząca z Sanoka utytułowana łyżwiarka wywalczyła m.in. dwa medale zimowych igrzysk olimpijskich oraz 73 złote medale mistrzostw Polski na różnych dystansach.

Łyżwiarka pochodzi z Sanoka, gdzie rozpoczynała swoją sportową karierę. Pierwsze sukcesy odnosiła jako zawodniczka Górnika Sanok. Bachleda-Curuś łyżwiarstwo uprawiała od ponad 30 lat. Jej kariera była niezwykle bogata. Aż 96 razy stawała na podium mistrzostw Polski, w tym 73 razy na najwyższym stopniu. Raz w rywalizacji indywidualnej stanęła na podium Pucharu Świata.

Największe sukcesy odnosiła jednak w drużynie. Wraz z koleżankami zdobyła dwa srebrne i sześć brązowych medali Pucharu Świata. W 2013 roku z Luizą Złotkowską i Natalią Czerwonką wywalczyła srebro mistrzostw świata. W następnym roku ze Złotkowską i Katarzyną Woźniak sięgnęła natomiast po brąz igrzysk olimpijskich w Vancouver. Cztery lata później było jeszcze lepiej. Podczas igrzysk w Soczi w drużynie ze Złotkowską, Woźniak i Czerwonką zdobyła srebro.

Jej olimpijska przygoda nie ograniczyła się jednak do dwóch medali. Łącznie pięciokrotnie kwalifikowała się na igrzyska. To wyczyn, jakim pochwalić może się niewielu sportowców.