Kolbuszowa Dolna. Włożyła psa do worka i go wyrzuciła! Beti czeka na nowy dom

i

Autor: podkarpacka policja Kolbuszowa Dolna. Włożyła psa do worka i go wyrzuciła! Beti czeka na nowy dom

Kolbuszowa Dolna. Włożyła psa do worka i go wyrzuciła! Beti czeka na nowy dom

2022-03-09 14:12

Do skandalicznego zdarzenia doszło w Kolbuszowej Dolnej na Podkarpaciu. 76-latka wyrzuciła worek za bramę jednej z posesji. Jak się okazało, w worku był pies! Na szczęście sytuację widziała inna kobieta, która powiadomiła policję. Teraz piesek „Beti” w kolbuszowskim przytulisku czeka na nowy dom.

Policjanci interweniowali w Kolbuszowej Dolnej pod koniec lutego. Mieszkanka powiatu kolbuszowskiego była świadkiem skandalicznego zachowania - zwróciła ona uwagę na kobietę prowadzącą rower, która podeszła pod bramę jednej z posesji w Kolbuszowej Dolnej i wyrzuciła worek. Kiedy rowerzystka odjechała, kobieta usłyszała skowyt psa, któremu po chwili udało się wyswobodzić z worka. Zdezorientowane zwierzę wybiegło poza posesję. Kobieta postanowiła powiadomić policję. Na miejsce przyjechali także funkcjonariusze straży miejskiej, którzy zaopiekowali się psem.

Zobacz też: Rzeszów. W Full markecie powstał punkt noclegowy dla uchodźców z Ukrainy. Jest ponad 500 miejsc

- Policjanci z pomocą świadków ustalili szczegóły dotyczące zdarzenia i samej rowerzystki. Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy doprowadził ich do 76-letniej mieszkanki powiatu kolbuszowskiego. W piątek funkcjonariusze przedstawili jej zarzut znęcania nad zwierzęciem. Kobieta przyznała się i złożyła wyjaśnienia. - informuje KPP Kolbuszowa.

Za znęcanie nad zwierzętami grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Piesek trafił do kolbuszowskiego przytuliska dla bezdomnych zwierząt. Z przekazanych przez opiekunów informacji wynika, że „Beti” jest pogodnym i przyjaznym zwierzęciem. Czeka na nowego właściciela.

Zobacz też: Rzeszów. Szantażował nastolatkę seks-wideo i zmuszał do prostytucji. Obiecywał, że to na ich wspólne mieszkanie

Express Biedrzyckiej - Władysław Kosiniak-Kamysz: Morawiecki musi przekonać Orbana! Pomoc Ukrainie to racja stanu Polski i Europy
Sonda
Czy adoptowałeś kiedyś psa/kota?