Koronawirus. Dwie osoby ze szpitala w Łańcucie nie żyją! Jest komunikat szpitala

2020-03-30 10:20 AP
Koronawirus w Polsce
Autor: red

Dziś rano poinformowano o kolejnych osobach, które zmarły w szpitalu w Łańcucie. To 32-letnia kobieta i 80-letni mężczyzna. Szpital w Łańcucie wydał komunikat informując o szczegółach. Na Podkarpaciu z powodu koronawirusa zmarły już 3 osoby, zachorowało 76 osób.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało rano 43 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Niestety, cztery osoby zmarły: 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 83-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 32-letnia kobieta i 80-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie. Wszyscy pacjenci mieli współistniejące choroby. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 1905/26 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Koronawirus. Nie żyje 80-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Łańcucie

Jak informuje szpital w Łańcucie 80-letni mężczyzna z powiatu krośnieńskiego zmarł 29 marca o godz. 23.55. Przyczyną zgonu było zakażenie COVID-19 z ciężkim zapaleniem płuc. Pacjent zmarł w krótkim czasie po przyjęciu do szpitala (w pierwszej dobie pobytu). Mężczyzna miał też choroby współistniejące.

- Dodatkowo pacjent obciążony chorobami przewlekłymi (przewlekła choroba niedokrwienna serca, stenoza aortalna (zabieg planowany na wrzesień 2020), nadciśnienie tętnicze, cukrzyca typu 2, stan po koronaplastyce w 09.2019 r.) - informuje szpital.

Koronawirus. Nie żyje 32-latka, zmarła w szpitalu Łańcucie

Poinformowano również o śmierci 32-latki z powiatu lubaczowskiego. Kobieta zmarła dziś o 7.00 rano. Przyczyną śmierci było zakażenie COVID-19 z ciężkim zapaleniem płuc, niewydolnością oddechową oraz niewydolnością wielonarządową. Więcej informacji: Łańcut: 32-latka zmarła na kronawirusa. Kim była?

Koronawirus Podkarpacie. Jak wygląda sytuacja?

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 6539 osób, a 10616 poddane jest kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 72 osób. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 2022 testów. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 76 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Koronawirus Podkarpacie. Skąd pochodzą zakażeni? Podział na powiaty

Lekarz przez telefon wystawi ci zwolnienie i receptę. Jak to działa?

Bayern obetnie pensję Lewandowskiemu. Ile straci przez koronawirusa? [SUPER RAPORT]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.