Koronawirus Podkarpacie. Bieszczadzki Park Narodowy zamyka wejścia na szlaki

2020-03-25 8:15 AP
Wycieczka, bieszczady, spacer
Autor: freestocks-photos/Pixabay.com

Bieszczadzki Park Narodowy od dziś tj. od 25 marca wprowadza zakaz wejścia w góry. Jest to związane ze zwiększeniem ograniczeń, jakie wprowadził rząd w związku z pandemią koronawirusa.

Od dziś obowiązuje zakaz wchodzenia na szlaki Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

- Chcemy uniknąć gromadzenia się turystów na parkingach, w deszczochronach czy na kopułach szczytowych gór.  - informuje BPN.

Nie odbędą się też Drogi Krzyżowe przed Świętami Wielkiej Nocy, w tym również organizowana przez BdPN „IV Bieszczadzka Droga Krzyżowa”. Bieszczadzki Park Narodowy apeluje o zostanie w domach i zachęca, by indywidualne spacery odbywać tam, gdzie jest to możliwe.

- Będziemy Państwa informować na bieżąco, na naszym FB o zmianach zachodzących w przyrodzie. Mamy nadzieję, że otwarcie nowego sezonu turystycznego na uporządkowanych po zimie szlakach nastąpi wkrótce po ustaniu zagrożenia epidemią. - czytamy w komunikacie.

Przypominamy, że wczoraj na konferencji premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski ogłosili kolejne ograniczenia w poruszaniu się w związku z koronawirusem. Z domu należy wychodzić tylko w pilnych przypadkach, można wyjść na spacer z psem, do pracy, czy na zakupy.

Zamknięcie parkingów, wiat i miejsc spotkań w lasach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.