Restauracja

i

Autor: Life-Of-Pix /Pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Koronawirus Podkarpacie: Lokal gastronomiczny działał, mimo zakazu. Interweniowała policja

2020-03-23 13:51

Jak informują policjanci, jeden z lokali gastronomicznych terenie gminy Cmolas działał, pomimo zakazu w związku z koronawirusem. Lokal był otwarty w weekend dla klientów.

Jak informuje policja, większość restauratorów stosuje się do zakazu i nie otwiera swoich lokali. Większość oferuje sprzedaż posiłków z dowozem lub odbiorem osobistym. Jednak nie wszyscy do zakazu się stosują.

- W miniony weekend kolbuszowscy policjanci dwukrotnie interweniowali w jednym z lokali na terenie gminy Cmolas, którego właściciele nie stosowali się do obowiązujących zaleceń. Zarówno w sobotę wieczorem, jak również w niedzielę, lokal był otwarty dla klientów. Funkcjonariusze wylegitymowali właścicielkę i przebywających tam klientów.  - informują policjanci.

W związku z interwencjami i wykroczeniem w kolbuszowskiej jednostce zostaną przeprowadzone czynności wyjaśniające w celu skierowania wniosków o ukaranie właścicieli za niestosowanie się do przepisów Ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.

Policjanci przypominają, że w związku z epidemią lokale gastronomiczne, w tym bary, puby i restauracje mogą świadczyć usługi sprzedaży posiłków jedynie na wynos. Za złamanie tego zakazu grozi kara grzywny w wysokości do 5 tys. zł.

TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

Lekarz przez telefon wystawi ci zwolnienie i receptę. Jak to działa?

Zostańwdomu i zaszalej! Kolorowy makijaż krok po kroku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE