Koronawirus Podkarpackie. Jest nowe ognisko, dotyczy kolonii!

2020-07-16 16:40 Agnieszka Przystaś
Żołnierze ustawili walk-thru przy Zakładach Mięsnych w Jarosławiu [FOTO]
Autor: 3.PBOT/materiały prasowe

Jak wygląda sytuacja w związku z koronawirusem w województwie podkarpackim? Dziś poinformowano o nowych 36 przypadkach COVID-19 w regionie. Poinformowano też o nowym ognisku koronawirusa - dotyczy on kolonii w Rabce Zdroju.

Nowe ognisko koronawirusa dotyczy wyjazdu na kolonię w Rabce Zdroju.

- W dniu 9 lipca br. z PSSE w Nowym Targu otrzymano listę sześciu osób (mieszkanek miasta Tarnobrzeg i powiatu tarnobrzeskiego i kolbuszowskiego) z kontaktu z osobą, u której potwierdzono wynik dodatni na kolonii w Rabce Zdrój. Są to 4 opiekunki i dwie uczestniczki kolonii. Dwanaście osób zostało objęte kwarantanną i wytypowane do badań. Łącznie na dzień 15 lipca potwierdzono wynik dodatni u 8 osób (6 osób z narażenia na terenie powiatu nowotarskiego i 2 osób z kontaktu w środowisku domowym). Dochodzenie epidemiologiczne jest w toku. - informuje Dorota Gibała, rzecznik WSSE w Rzeszowie.

Jak wygląda sytuacja w ogniskach koronawirusa na Podkarpaciu?

Koronawirus - Jarosław

397 są to osoby powiązane z ogniskami w Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu, ogniskiem w Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Jarosławiu, ogniskiem rodzinnym w jednej z miejscowości powiatu oraz z ogniskiem w Zakładach Mięsnych w Jarosławiu liczba obejmuje również osoby spoza powiatu jarosławskiego, ale powiązane z tymi ogniskami) .
W Zakładach Mięsnych w Jarosławiu wynik dodatni potwierdzono u 197 osób, w tym u 168 pracowników oraz 29 osób z kontaktu. W dniu dzisiejszym kontynuowane są badania przesiewowe pracowników (walk –thru). Łącznie przebadanych zostanie ponad 700 osób.

W ogniskach w powiecie jarosławskim wyzdrowiało 100 osób, odnotowano 14 zgonów, a 480 osób objęto kwarantanną. Dochodzenie epidemiologiczne są w toku.

w przypadku 5 osób nie potwierdzono powiązania z ww. ogniskami

Koronawirus - Przemyśl

Ognisko wśród pracowników sklepu LIDL – potwierdzono 9 pozytywnych wyników u pracowników sklepu LIDL w Przemyślu oraz 4 osób z kontaktu ( w tym jedna osoba z powiatu jarosławskiego). Ustalono, że źródłem zakażenia była styczność z osobą z ogniska w Jarosławiu. Kwarantanną objęto 87 osób (w tym pracowników oraz ich rodziny).

W parafii rzymskokatolickiej w Ostrowie potwierdzono wynik dodatni u 15 osób w tym jednej osoby duchownej. Od dnia 12 lipca nie odnotowano wyników dodatnich.

W Domu Pomocy Społecznej w Huwnikach potwierdzono 2 dodatnie wyniki wśród pracowników oraz
2 osoby z kontaktu (niezwiązane z DPS) . Kwarantanną objęto personel medyczny, administracyjny, pomocnicy oraz z kontaktu domowego – łącznie 197 osób. Dwukrotnie przebadano personel i pensjonariuszy – uzyskano wyniki ujemne. Nie stwierdzono transmisji zakażenia wśród pensjonariuszy i pracowników Ognisko jest w fazie wygaszania.

Koronawirus - pow. mielecki

W dniu 8 lipca otrzymano wynik dodatni u 4 mieszkańców powiatu mieleckiego w tym 3 członków Komisji Wyborczej (28 czerwca) i 11 osób z kontaktu (środowiska rodzinne). Kwarantanną objęto wszystkie osoby z bliskiej styczności. Łącznie odnotowano 14 wyników dodatnich.

Czy radomianie poszliby w tych czasach na wesele?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.