168 pracowników Zakładów Mięsnych w Jarosławiu z koronawirusem. Żołnierze ustawili walk-thru [FOTO]

2020-07-16 16:18 oprac. Agnieszka Przystaś
Żołnierze ustawili walk-thru przy Zakładach Mięsnych w Jarosławiu [FOTO]
Autor: 3.PBOT/materiały prasowe

W Zakładach Mięsnych w Jarosławiu wynik dodatni potwierdzono u 197 osób, w tym u 168 pracowników i 29 osób z kontaktu. W Jarosławiu przez 3 dni działał punkt "walk thru" ustawiony przez terytorialsów, by pobierać wymazy od pracowników zakładów.

W Zakładach Mięsnych w Jarosławiu wynik dodatni potwierdzono u 197 osób, w tym u 168 pracowników oraz 29 osób z kontaktu. W ogniskach w powiecie jarosławskim wyzdrowiało 100 osób, odnotowano 14 zgonów, a 480 osób objęto kwarantanną. Dochodzenie epidemiologiczne są w toku.

Punkt „walk thru” przy Zakładach Mięsnych „Sokołów” w Jarosławiu funkcjonował od 14 do 16 lipca .Próbki do badań  na obecność koronawirusa były pobierane bezpłatnie, wymazy wykonywali żołnierze 3.Podkarpackiej Brygady OT, którym wsparcia udzielali podhalańczycy. W ciągu trzech dni medycy pobrali ponad 750 próbek. W ubiegły piątek i sobotę podkarpaccy terytorialsi również zorganizowali mobilny punkt poboru wymazów od pracowników Zakładów Mięsnych „Sokołów” w Jarosławiu. Zastosowano wówczas metodę „drive thru” – bez wysiadania z pojazdu. Żołnierze 3. PBOT  w ciągu dwóch dni pobrali 195.

Jak wygląda sytuacja w Jarosławiu? 397 zakażonych to osoby powiązane z ogniskami w Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu, ogniskiem w Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Jarosławiu, ogniskiem rodzinnym w jednej z miejscowości powiatu oraz z ogniskiem w Zakładach Mięsnych w Jarosławiu liczba obejmuje również osoby spoza powiatu jarosławskiego, ale powiązane z tymi ogniskami). W ogniskach w powiecie jarosławskim wyzdrowiało 100 osób, odnotowano 14 zgonów, a 480 osób objęto kwarantanną. Dochodzenie epidemiologiczne są w toku. W przypadku 5 osób nie potwierdzono powiązania z ww. ogniskami

Pościg za bandytą. Ranny rozjechał policjantkę

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.