Koronawirus Podkarpackie. Kwarantanna w parafii w Kiełkowie,odwołano I Komunię

2020-06-15 6:48 AP
Śmierć zakażonego koronawirusem proboszcza z Drwini. Prokuratura nie ma wątpliwości!
Autor: kisistvan77/Pixabay.com Prokuratura nie widzi powodu, by wszczynać śledztwo w sprawie śmierci księdza Romana Kopacza

Kwarantanna w Parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Kiełkowie pow. mielecki. Msze nie będą się odbywać w tamtejszym kościele do odwołania, nie będzie czynna kancelaria parafialna. W parafii na 21 czerwca była zaplanowana uroczystość I Komunii, która również się nie odbędzie. Wszystko przez koronawirusa.

O kwarantannie w w Kiełkowie poinformowano na stronie parafii. Kwarantanna została nałożona w związku z koronawirusem na kapłanów, dlatego msze nie będą odbywały się do odwołania. I Komunia, która miała się odbyć 21 czerwca również została odwołana.

-Jak wiadomo, w ostatnich dniach, nasza parafia została dotknięta koronawirusem. W związku z tym, Sanepid nałożył na nas, kapłanów - kwarantannę. Skutkiem tego - DO ODWOŁANIA - nie będą odbywać się Msze św. w kościele, zamknięta będzie również kancelaria parafialna. Wszystkie zamówione intencje mszalne będą odprawione w innym terminie. W związku z tym ODWOŁANA również zostaje uroczystość I Komunii Św., zaplanowana na 21 czerwca. Prosimy Was, Drodzy Parafianie, o rozwagę i ostrożność gdziekolwiek się znajdujecie oraz o modlitwę za siebie nawzajem. - czytamy.

Od dziś, tj, od poniedziałku 15 czerwca do odwołania zostaje całkowicie zniesiona bezpośrednia obsługa interesantów przez pracowników Urzędu Miejskiego w Przecławiu. Przyczyną jest koronawirus.

- Apeluję do Państwa o zachowanie spokoju i zasad reżimu sanitarnego dla bezpieczeństwa swojego i innych! - można przeczytać w komunikacie Renaty Siembab, burmistrz Przecławia.

Policjanci z Rzeszowa pompowali dla chorych dzieci! Zobacz #GaszynChallenge

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj