KOSZMAR na Podkarpaciu. ZGINĘŁA 16-latka. Ciało znaleźli w łazience

2021-02-26 9:13 PAP mta
KOSZMAR na Podkarpaciu. ZGINĘŁA 16-latka. Dramatyczne ustalenia. Dziewczynę zabił czad?
Autor: Pixabay/AndrzejRembowski

Dramatyczne ustalenia strażaków i policjantów po koszmarze, jaki wydarzył się na Podkarpaciu. Zginęła 16-latka. Młodą dziewczynę zabił czad? Do tragedii doszło w Dąbrówce koło Niska. W łazience, gdzie znaleziono ciało nastolatki, strażacy wykryli obecność tlenku węgla.

Koszmar w Dąbrówce na Podkarpaciu. Nie żyje 16-letnia dziewczyna. Dramatyczne ustalenia strażaków wskazują na to, że przyczyną śmierci było zatrucie tlenkiem węgla. Czy to czad zabił młodą dziewczynę? Sprawę bada policja i prokuratura.

Do tragedii doszło w czwartek, po godz. 23.00. Dąbrówka to niewielka wieś koło Niska, na północy Podkarpacia. Prawdopodobnie to zatrucie tlenkiem węgla było przyczyną śmierci 16-latki – informuje w rozmowie z PAP rzecznik prasowy podkarpackich strażaków, bryg. Marcin Betleja.

Zobacz też: Chałupki Dębniańskie: WYPADEK POCIĄGU pasażerskiego. Są ranni! DRAMAT na torach

W łazience, w której znaleziono dziewczynę, odnotowano obecność tlenku węgla.Pomimo prowadzonej reanimacji nie udało się uratować życia nastolatki – potwierdza bryg. Betleja.

Według danych PSP, na Podkarpaciu w sezonie zimowym, czyli od 1 października ub.r. do piątku, z powodu zatrucia tlenkiem węgla zmarły trzy osoby. Natomiast 66 osób zatruło się tlenkiem węgla i zostało przewiezionych do szpitali.

Jak wynika z raportu Rządowego Centrum Bezpieczeństwa – od 1 października Państwowa Straż Pożarna odnotowała w całym kraju aż 37 zgonów w wyniku zatrucia tlenkiem węgla. To dramatyczna seria, która rokrocznie powtarza się w sezonie zimowym i grzewczym. Służby apelują o ostrożność, stosowne używanie i serwisowanie urządzeń grzewczych. Od tego może zależeć życie nasze i naszych bliskich.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE