Krosno. Nietrzeźwy kierowca autobusu. Miał zawieźć uczniów na wycieczkę szkolną

i

Autor: podkarpacka policja Krosno. Nietrzeźwy kierowca autobusu. Miał zawieźć uczniów na wycieczkę szkolną

Sroga kara dla kierowcy autobusu

Krosno. Nietrzeźwy kierowca autobusu. Miał zawieźć uczniów na wycieczkę szkolną

2022-09-20 14:01

Młodzież z jednej z krośnieńskich szkół zaplanowała sobie wycieczkę w góry. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że kierowca znajdował się pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali 51-latkowi prawo jazdy, a na jego konto wpłynęło 15 punktów karnych. Ponadto, mężczyźnie grozi kara aresztu lub wysoka grzywna.

W poniedziałek (19.09.2022) około godz. 8.00, policjanci zostali wezwani do przeprowadzenia kontroli autokaru przed wyjazdem w trasę. Autobusem miała wyjechać młodzież jednej z krośnieńskich szkół na wycieczkę w góry. Jak podają mundurowi, organizator powiadomił o konieczności wcześniejszego podstawienia pojazdu na umówionym parkingu, w celu poddania go policyjnej kontroli.

- Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego krośnieńskiej komendy skontrolowali stan techniczny autokaru, a także sprawdzili trzeźwość kierującego. Okazało się, że 51-latek miał około 0,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyzny, który za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem - przekazuje KMP Krosno.

Zobacz też: Krosno. Chłopcy mieli zgodzić się na seks oralny z bezdomnym!? Fala komentarzy po nagraniu. To fake?

Wycieczka szkolna wyruszyła z opóźnieniem, ale za to bezpiecznie. Na miejsce został przysłany trzeźwy kierowca.

- Przypominamy, że zgodnie z nowelizacją przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka przewidziano 15 punktów karnych, grzywnę w wysokości nie mniejszej niż 2500 złotych lub karę aresztu - przypominają mundurowi.

Zobacz też: Rzeszów. Jakość powietrza pod kontrolą. Nowe czujniki i aplikacja

Bartoszyce. Para łosi przeszła przez drogę po przejściu dla pieszych
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE