Łabędź połknął haczyk wędkarski. Trafił do przemyskiej lecznicy [WIDEO, GALERIA]

2022-10-01 9:40

Nie mógł jeść ani latać. Zmarniał i nie miał siły na nic. Snuł się bez życia i próbował wszystkiego, żeby ulżyć sobie w bólu, jednak nic nie pomogło. W końcu był tak słaby, że jego marność zauważyli ludzie, którzy przywieźli go do Fundacji Ada w Przemyślu. Tam okazało się, że łabędź ma w przełyku haczyk wędkarski.

Weterynarze z Fundacji Ada w Przemyślu tak opisali łabędzia, który dostał imię Leonidas:

-Nie ma siły latać i pływać, jest bardzo słaby. Wykluczony łabędź prosi o ratunek. Niestety, w jego ciele znalazł się haczyk wędkarski.  Dziś zabieg trzymajcie kciuki za Leonidasa - czytamy.

Królewski ptak połknął metalowy haczyk, który utknął w jego przełyku. Nie mógł go wyjąć, ani wydalić. Przez to ptak nie jadł, ani nie latał. Był skazany na powolną śmierć głodową. Na szczęście ktoś się nad nim zlitował i przywiózł go do lecznicy, gdzie weterynarze natychmiast wykonali zdjęcie RTG. Ich oczom ukazała się ostra metalowa końcówka, która drażniła przełyk Leonidasa. Postanowili spróbować ją wyjąc bez zabiegu. Udało się! Ptak dostał druga szansę na normalne życie. Na razie musi dojść do siebie. Weterynarze wyleczą poraniony przełyk i zwrócą wolność Leonidasowi.

Łabędź Leonidas połknął haczyk
Sonda
Lubisz zwierzęta?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE