Legionella na Podkarpaciu. Pierwszy wyleczony pacjent wyszedł ze szpitala

i

Autor: pixabay.com Legionella na Podkarpaciu. Pierwszy wyleczony pacjent wyszedł ze szpitala

dobre wieści

Legionella na Podkarpaciu. Pierwszy wyleczony pacjent wyszedł ze szpitala

2023-08-24 17:48

Pierwszy wyleczony z legionellozy pacjent opuścił Uniwersytecki Szpital Kliniczny (USK) przy ul. Szopena w Rzeszowie. To około 70-letni mężczyzna. Męzczyzna nie miał chorób współistniejących. Szczegóły poniżej.

Dobre informacje z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego (USK) przy ul. Szopena w Rzeszowie. Jak poinformował PAP rzecznik USK Andrzej Sroka, pierwszy pacjent zakażony legionellą opuścił szpital.  To około 70-letni mężczyzna.

- Jest to pierwszy pacjent wyleczony z legionellozy w placówce – poinformował PAP rzecznik USK Andrzej Sroka.

- Pacjent przebywał w klinice gastroenterologii, gdzie zgłosił się z objawami legionellozy. Dziś opuścił szpital w dobrym stanie. Nie miał chorób współistniejących – przekazał PAP Sroka.

Legionella sieje panikę. Tego mieszkańcy powinni unikać! Ważne słowa eksperta

I dodał, że prawdopodobnie w piątek szpital opuści drugi pacjent wyleczony z legionellozy, który od kilku dni przebywa w klinice urologii.

Obecnie w USK przy ul. Szopena przebywa 10 pacjentów zakażonych bakterią, natomiast w należącym do tego szpitala Podkarpackim Centrum Chorób Płuc przy ul. Rycerskiej jest 9 pacjentów. "Trzy osoby w stanie ciężkim są na OIOM" – przekazał Sroka.

W związku z zakażeniami legionellą w Rzeszowie, w czwartek (24 sierpnia 2023) w ratuszu odbyło się kolejne już posiedzenie sztabu. Z informacji zebranych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Rzeszowie wynika, że w ciągu minionej doby przybyło pięć osób zakażonych bakterią. Zlecono dezynfekcję wodociągów.

Express BIEDRZYCKIEJ - Michał KOŁODZIEJCZAK
Sonda
Boisz się szpitali?