Lotnisko w Jasionce bije rekordy. Tak dobrze jeszcze nie było

i

Autor: Waldemar Mazgaj/port lotniczy Rzeszów-Jasionka Lotnisko w Jasionce bije rekordy. Tak dobrze jeszcze nie było

Padł rekord

Lotnisko w Jasionce bije rekordy. Tak dobrze jeszcze nie było

2023-04-13 7:36

Lotnisko w Jasionce przekazało dobre wieści. Od początku roku 2023 z usług lotniska skorzystało ponad 185 tys. osób! Jak się okazuje to najlepszy pierwszy kwartał w historii portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. Szczegóły poniżej.

Lotnisko w Jasionce ma na swoim koncie kolejny rekord. Jak przekazał Waldemar Mazgaj, rzecznik portu lotniczego w ujęciu kwartalnym początek 2023 roku jest lepszy od rekordowego do tej pory pierwszego kwartału 2019 roku o 13 procent.

– Bardzo dziękujemy naszym pasażerom za coraz większe zaufanie i skorzystanie z naszej oferty, co wyraźnie potwierdzają statystyki. W rozpoczętym już sezonie letnim mamy dla nich świetne kierunki i liczymy, że liczby odprawionych pasażerów będą sukcesywnie rosnąć – mówi Adam Hamryszczak, prezes podrzeszowskiego portu lotniczego.

Najwięcej pasażerów skorzystało z linii Ryanair - ponad 78 tys. oraz PLL LOT - ponad 46 tys., a prawie 28 tys. osób wybrało czartery. Z kolei najbardziej obleganym kierunkiem z podkarpackiego portu była Warszawa, na tej trasie obsłużonych zostało niemal 46 tys. pasażerów. Natomiast w podróże z i do Londynu udało się niespełna 45 tys. osób.

Niebiańskim samolotem lecą w poślubną podróż
Sonda
Czy leciałaś/eś kiedykolwiek samolotem?