Luksusowa mazda ukradziona w Niemczech. "Znaleziona" na granicy w Medyce

2020-12-03 14:31 ap
Luksusowa mazda ukradziona w Niemczech. Znaleziona na granicy w Medyce
Autor: BIOSG Luksusowa mazda ukradziona w Niemczech. "Znaleziona" na granicy w Medyce

Luksusowa mazda za około 100 tys. zł została ukradziona 2 tygodnie wcześniej w Niemczech. Złodzieje auta przerobili numery VIN i próbowali wywieźć. Wszystko jednak wydało się na przejściu granicznym w Medyce.

Funkcjonariusz Straży Granicznej sprawdzający legalność pochodzenia Mazdy CX5 stwierdził ingerencję w numery nadwozia VIN, czyli niepowtarzalny zestaw znaków nadawany przez producenta w celu identyfikacji auta. Kontrola przeprowadzona z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu doprowadziła do ujawnienia prawdziwych danych 3-letniej mazdy. Okazało się, że auto o szacunkowej wartości 100 tys. złotych zostało skradzione w połowie listopada br. na terytorium Niemiec. Jest w zainteresowaniu tamtejszych służb oraz poszukiwane m.in. przez Interpol.

Kierowcą był 29-letni obywatel Ukrainy. Do kontroli granicznej na wyjazd z Polski zgłosił się wczoraj (2 grudnia) w Medyce . Straż graniczna prowadzi dalsze czynności w sprawie. Od początku 2020 roku funkcjonariusze SG z Podkarpacia zatrzymali ponad 50 skradzionych pojazdów. Ich łączna szacunkowa wartość to około 3 mln złotych. Większość (37) była zarejestrowana w międzynarodowych bazach poszukiwawczych jako utracone. Pozostałe miały przerobione numery identyfikacyjne, a nielegalne pochodzenie potwierdzały szczegółowe analizy przeprowadzane przez specjalistów z SG. 

Express Biedrzyckiej - Bartosz Arłukowicz: PiS tonie. Jarosław Gowin to wie