Majówka 2022. Sklepy otwarte 1 i 3 maja w Rzeszowie [Biedronka, Lidl, Żabka,  Kaufland, Aldi]

i

Autor: ElasticComputeFarm /pixabay.com Majówka 2022. Sklepy otwarte 1 i 3 maja w Rzeszowie [Biedronka, Lidl, Żabka, Kaufland, Aldi]

Majówka 2022. Sklepy otwarte 3 maja w Rzeszowie [Biedronka, Lidl, Żabka, Kaufland, Aldi]

2022-05-02 11:03

Majówka 2022. Gdzie zrobić zakupy w Rzeszowie? Większość z nas zakupy robi tuż przed majówką, wtedy też w sklepach pojawiają się promocje na sporo produktów, które podczas weekendu majowego są nam potrzebne, np. do grillowania, które w ostatnich latach stało się ulubioną rozrywką Polaków podczas "majówki". Ci, którzy o czymś zapomną lub zakupów nie zrobią... będą mogli zrobić zakupy 3 maja jedynie w nielicznych sklepach, ponieważ to dni ustawowo wolne od pracy. Większość sklepów, jak Biedronka, czy Lidl będzie zamkniętych.

Majówka 2022. Sklepy otwarte w Rzeszowie

Majówka zwykle kojarzy się Polakom z grillowaniem i zwiedzaniem. Sporo osób wzięło wolne, by wyjechać na kilka dni. 3 maja obchodzimy Święto Narodowe Trzeciego Maja. To dzień ustawowo wolny od pracy, dlatego większość sklepów będzie zamkniętych. Zakupów nie zrobimy w Lidlu, czy Biedronce. Jakie zatem sklepy będą otwarte w te dni? Otwarte mogą być małe osiedlowe sklepiki (zakaz handlu nie dotyczy sklepów, gdzie za ladą stanie właściciel), a więc otwarte mogą być Żabki czy stacje benzynowe.

Zobacz też: Szukają pracowników do ośrodka turystycznego PKL w Solinie. Kolej gondolowa i ośrodek zostaną otwarte latem

Sklepy otwarte 3 maja 2022

Dla sporej części osób "majówka" zaczyna się już w sobotę, 30 kwietnia (a nawet w piątek, 29 kwietnia). W te dni sklepy będą otwarte normalnie, a nawet część z nich wydłuży godziny otwarcia w sobotę. We wtorek, 2 maja sklepy będą otwarte jak zwykle.

Zobacz też: Podkarpackie. Noga z gazu! Policjanci zaczynają akcję "Majowy Weekend 2022"

Express Biedrzyckiej - prof. Anna Siewierska-Chmaj: PiS zawsze daje protestującym pięścią w twarz
Sonda
Czy grillowanie na balkonie powinno być dozwolone?