Szwagier zgotował jej piekło!

Makabryczna śmierć Joanny z Głuchowa. Śledczy ujawniają wyniki sekcji zwłok 24-latki

2023-09-04 17:57

Wracamy do tragedii, która wstrząsnęła całą Polską. W poniedziałek (4 września) Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie ujawniła wyniki sekcji zwłok 24-letniej mieszkanki Łańcuta. Według ustaleń śledczych, kobieta została uduszona. W to śledztwa wyszło na jaw, że odpowiedzialny za to jest jej szwagier. Grzegorz B. został aresztowany na trzy miesiące.

- Przyczyną zgonu było uduszenie spowodowane uciskiem na szyję – przekazał Polskiej Agencji Prasowej w poniedziałek po południu (4 września) zastępca prokuratora okręgowego w Rzeszowie prok. Arkadiusz Jarosz. Przypomnijmy - kobieta zginęła w czwartek, 31 sierpnia, w podłańcuckim Głuchowie. Jej ciało policjanci znaleźli dwa dni później. - W nieznacznej odległości od zabudowań mieszkalnych – precyzuje prok. Jarosz. Miejsce wskazał sam sprawca 39-letni Grzegorz B. - szwagier ofiary.

Czytaj także: 24-letnia Joanna nie żyje. To było zabójstwo z miłości? Zatrzymano jej szwagra

Mężczyzna został zatrzymany w piątek, 1 września. To z nim 25-latka była widziana po raz ostatni. W sobotę (2 września) Grzegorz B. usłyszał zarzut zabójstwa. Przyznał się do winy. Prokuratura nie ujawnia szczegółów zeznań ani motywu działania sprawcy. Tłumaczy to dobrem rodziny i śledztwa. W poniedziałek, 4 września decyzją sądu 39-latek został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu dożywocie.

25-letnia Joanna R. pracowała w hotelu w Głuchowie. W czwartek (31 sierpnia), ok. godz. 16.30, zarejestrowała ją kamera umieszczona na pobliskiej szkole. Wieczorem, gdy nie wróciła do domu, jej zaginięcie zgłosił policji brat. Rozpoczęły się poszukiwania.

Zdaniem mieszkańców, rodzina R. to bardzo spokojni ludzie, tata Joanny niedawno zmarł, a młoda kobieta była córeczką mamusi. Niewiele mówią o Grzegorzu B., który został zatrzymany. Wiadomo, że mężczyzna jeździł tirami. Jest mężem siostry Joanny, z którą młoda kobieta pracowała w restauracji.

Miejsce ujawnienia ciała zamordowanej przez szwagra Joanny
Sonda
Czy policji uda się ustalić przebieg tragedii?
Listen on Spreaker.