SARENKA

i

Autor: Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych Weterynarz Radosław Fedaczyński karmi malutką Gabusię mlekiem

Malutka sarenka zgubiła mamusię. Pomogli przemyscy weterynarze [WIDEO, GALERIA]

2022-06-02 12:22

Maj i czerwiec to czas wylęgu malutkich sarenek. To niestety też okres, w którym wiele tych jeszcze kompletnie niezaradnych i niesamodzielnych dzieciaków zostanie samych na świecie. Absolutnie nigdy nie wolno zabierać maleństwa z lasu, ale co w sytuacji, kiedy mamy nie ma już kilka dni przy dziecku?

W okolicach Łańcuta, na polach, mieszkańcy zauważyli malutką sarenkę. Nikt nie podchodził do dziecka, nie starał się go dokarmiać, ani dotykać, bo to mogłoby spowodować odtrącenie małej sarenki przez matkę. Mieszkańcy wypatrywali rodzicielki malutkiej Gabusi, ale na nic ich starania. Maluszek błąkał się sam już kilka dni.  Wiadomo, że tak malutka sarna nie jest w stanie samotnie przetrwać i zdobyć pożywienia dla siebie.

Zobacz też: Ktoś wyrzucił szczury nad rzeką. Bruse, Lee, Tai, Chi trafiły do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu [WIDEO, GALERIA]

Malutka sarenka zgubiła mamusię

W końcu mieszkańcy zadzwonili do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych. Weterynarze w Przemyślu przyjęli malucha i przebadali.  Malutka sarenka jest bardzo słaba. Musiała nie jeść już kilka dni. Nie wiadomo, co stało się z jej matką i teraz to weterynarze będą musieli zastąpić jej rodziców i opiekunów.

Sonda
Dokarmiasz bezpańskie zwierzęta?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE