Manifa organizuje "Spacer po Rzeszowie" na Dzień Kobiet. " Chcemy całego życia i pełni praw reprodukcyjnych"

2021-03-08 9:18
Strajk Kobiet w Szczecinie: Manifestacja na placu Solidarności - 28.01.2021
Autor: Grzegorz Kluczyński

Manifa Rzeszów organizuje "Spacer po Rzeszowie" z okazji 8 marca. Kobiety będą domagać się równych praw. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 pod Pomnikiem Czynu Rewolucyjnego, gdzie zwykle odbywały się Strajki Kobiet. " Chcemy całego życia i pełni praw reprodukcyjnych" - czytamy na stronie wydarzenia w mediach społecznościowych.

Rzeszowianki wyjdą na ulicę w Dzień Kobiet

W Dzień Kobiet 8 marca rzeszowianki wyjdą na ulicę. Manifa Rzeszów zaprasza na "spacer po Rzeszowie", by domagać się równych praw. Spacer rozpocznie się zbiórką pod pod Pomnikiem Czynu Rewolucyjnego o godz. 18.00.

- Z okazji Dnia Kobiet zapraszamy na spacer po Rzeszowie. Będziemy świętować nasz dzień domagając się równych praw! Do zobaczenia w poniedziałek o 18.00 pod Pomnikiem Czynu Rewolucyjnego Kobiet! - czytamy wydarzeniu na Facebooku.

Co roku 8 marca obchodzony jest Dzień Kobiet. W Polsce kojarzony jest głównie z dniem Kobiet obchodzonym w czasach PRL, kiedy kobiety dostawały w zakładach pracy m.in. rajstopy. Jako początek tego święta na świecie wskazuje się wydarzenia z 1909 r., kiedy Socjalistyczna Partia Ameryki zorganizowała w Nowym Jorku obchody Narodowego Dnia Kobiet.

Ukradli Dominice auto z garażu w biały dzień
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE