PKO Maraton Rzeszowski i Puchar Pratt&Whitney 2019

Autor: Weronika Kasza PKO Maraton Rzeszowski i Puchar Pratt&Whitney 2019 - pobiegli w Rzeszowie

Maraton Rzeszowski już za nami! Zobaczcie relację [FOTO, WIDEO]

2019-10-07 15:30

W niedzielę ulicami miasta Rzeszowa biegacze pokonali podczas 7. PKO Maratonu Rzeszowskiego ponad 40 kilometrów. Najszybszym spośród wszystkich zawodników okazał się Rafał Czarnecki. Zawodnik Czarnecki Run Team dystans królewski pokonał w czasie 2 godzin 24 minut i 59 sekund. Wśród mieszkańców stolicy regionu jako pierwszy na mecie zameldował się Piotr Kobylarz (2:50:19).

Na najwyższym stopniu podium wśród pań stanęła Lidia Czarnecka (czas: 2:51:01). Zbieżność nazwisk z najszybszym mężczyzną biegu nie jest przypadkowa - dla małżeństwa z miejscowości Bliżyn był to już dziesiąty przebiegnięty razem maraton.

A ten można było pokonać także w grupie. Najszybszą sztafetą w tegorocznej edycji zawodów był zespół Gukli Bratkowice. Co więcej, drugie miejsce na podium, zajęła druga reprezentacja tego samego teamu.

Mimo, że czas w jakim zawodnicy przebiegali 42 kilometry, był imponujący, to pogoda nie sprzyjała. Jak mówili organizatorzy, był to chyba "najzimniejszy" jak do tej pory maraton w stolicy Podkarpacia.

Zobaczcie pełne wyniki Maratonu Rzeszowskiego >>>

Dodajmy, że dzień wcześniej, mniej zaprawieni w bojach biegacze, mogli powalczyć na dystansie 5 kilometrów o Puchar Pratt&Whitney. Tutaj podium należało do niezawodnych Kenijczyków. Zwycięzca, Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo pokonał tę trasę w czasie 14 minut i 28 sekund. Najszybszym z Polaków był Adam Czerwiński, który zajął ostatecznie czwarte miejsce z czasem 15 minut i 3 sekund.

Pełne wyniki "Biegu na Piątkę" >>>

W sobotę startowali też najmłodsi – z myślą o najmłodszych zawodnikach przygotowano aż 12 biegów.