Marszałek odmówił patronatu nad Marszem Równości w Rzeszowie

i

Autor: fsHH /Pixabay.com Marszałek odmówił patronatu nad Marszem Równości w Rzeszowie

Marsz Równości

Marszałek odmówił patronatu nad Marszem Równości w Rzeszowie

2022-08-12 7:56

Organizatorzy Marszu Równości w Rzeszowie udostępnili w mediach społecznościowych pismo z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego z odmową objęcia patronatem tęczowej parady - Przedsięwzięcie nie zostanie objęte patronatem honorowym - czytamy.

Organizatorzy Marszu Równości w Rzeszowie otrzymali odmowną decyzję z Urzędu Marszałkowskiego w odpowiedzi na prośbę o objęcie patronatem wydarzenia.

- Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego odmówił przyznania patronatu Marszowi Równości w Rzeszowie. Pokazał swoje faktyczne podejście do przekazu płynącego z uchwały "Podkarpacie - region utrwalonej tolerancji" - informują w mediach społecznościowych.

Przypomnijmy, że sejmik wycofał się rok temu z uchwały anty-LGBT i przyjął uchwałę o "utrwalonej tolerancji".

Zobacz też: Nozdrzec. Samochód wpadł do Sanu! Uderzył w ponton

Marsz Równości bez patronatu marszałka

Pismo podpisane przez dyrektorkę Kancelarii Zarządu Samorząd Województwa Podkarpackiego Anetę Flis zawiera informację o odmowie przyznania patronatem honorowym Marszu Równości: „zgodnie z zapisami Regulaminu przyznawania Honorowego Patronatu Marszałka Województwa Podkarpackiego lub członkostwa Marszałka w Komitecie Honorowym, patronat oraz udział w komitecie honorowym jest wyróżnieniem podkreślającym szczególny charakter wydarzeń inicjatyw" - można w nim przeczytać.

Dlaczego odmówiono patronatu?: "Odmowa ich przyznania nie wymaga uzasadnienia, a wnioskodawcy nie przysługuje tryb odwoławczy” - zaznaczono.

Pchli targ w Rzeszowie

Marsz Równości w Rzeszowie. Kiedy się odbędzie?

Marsz Równości powróci do Rzeszowa 10 września 2022 roku. Organizatorzy o patronaty zwrócili się do trzech instytucji, tj. Komisji Europejskiej, Urzędu Miasta Rzeszowa a także Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. Patronatu odmówił jedynie marszałek.

Sonda
Czy popierasz Marsz Równości w Rzeszowie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE