Mieszkańcy Podkarpacia masowo dostają SMS-y o kwarantannie. Sanepid bije na alarm!

2021-09-24 9:40
Mieszkańcy Podkarpacia masowo dostają SMS-y o kwarantannie. Sanepid bije na alarm!
Autor: WSSE Rzeszów/Pixabay Mieszkańcy Podkarpacia masowo dostają SMS-y o kwarantannie. Sanepid bije na alarm!

Oszuści mają nowy pomysł na "biznes". Wysyłają wiadomości o kwarantannie i załączają link. Jak ostrzega Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, SMS-y otrzymują też mieszkańcy woj. podkarpackiego.

Oszuści nie śpią, ciągle wymyślają nowe sposoby, na to, jak nas nabrać, by wyłudzić nasze dane i pieniądze. Tym razem wysyłają SMS-y z informacją o nałożonej kwarantannie. W treści podany jest link do strony. Takie wiadomości dostają też mieszkańcy Podkarpacia. Sanepid ostrzega.

- To jest oszustwo! Może to być próba wyłudzenia danych lub inne niebezpieczne działanie dotyczące Państwa danych zawartych w telefonie. Prosimy o ostrożność i nie klikanie w przesłany link!!! - apeluje Dorota Gibała, kierownik Oddział Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia, WSSE Rzeszów - Przypominamy, że kwarantanna nakładana jest automatycznie przy przekroczeniu granicy lub na podstawie przeprowadzonego wcześniej wywiadu epidemiologicznego przez pracowników państwowej inspekcji sanitarnej. - dodaje.

Jaki zatem SMS o kwarantannie jest właściwy?

- Po skierowaniu na kwarantannę osoba dostaje prawidłowy SMS o następującej treści: "Jesteś na kwarantannie. Masz ustawowy obowiązek używania aplikacji Kwarantanna domowa. Jest dostępna w Appstore i Google Play." - informuje Dorota Gibała.

Zobacz też: Koronawirus: Podkarpackie. Ile jest dziś zakażeń? Wiceminister ujawnił dane przezd raportem [24.09.2021]

Koronawirus może uszkodzić słuch nieodwracalnie
Sonda
Obawiasz się czwartej fali koronawirusa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE